„Osobně to v sobě takto nemám. Chápu rivalitu mezi Slováckem a Zlínem, ale jako trenér projdete spousty klubů a musel bych mít top zápas s Mladou Boleslaví, Baníkem nebo Jihlavou. Vím, že když si to dá trenér do hlavy, tak zbytečně hráče přemotivovává. Já chci ale vyhrát každý zápas,“ opakuje šestačtyřicetiletý odborník.

Také kouč Jiří Krejčí, který právě Svědíka na pardubické lavičce střídal, střetnutí nijak prestižně nebere.

„Je to už hodně dlouhá doba a v tomto směru jsem o utkání nepřemýšlel,“ říká na klubovém webu Krejčí.

I když city půjdou před víkendem na chvíli stranou, velký pedant nováčka šetřit nechce.

„Je pravda, že jsem tam iks let působil. Obdivuji je, že to dotáhli až do ligy, ale momentálně jsem na Slovácku a budu je chtít porazit,“ říká odhodlaně.

Jednoduchá šichta ale Moravany rozhodně nečeká. Pardubice v úvodních pěti kolech získaly sedm bodů, v neúplné tabulce jsou sedmé.

Východočeši pokaždé uspěli v Ďolíčku, kde hrají své domácí zápasy.

Ve vršovickém azylu porazili Teplice a po senzační remíze 1:1 s mistrovskou Slavií o víkendu rozebrali oslabený Liberec.

„Čeká nás běhavý a soubojový soupeř, který těží i z nováčkovské euforie. Musíme se mu vyrovnat v agresivitě a důrazu,“ ví Svědík.

Po porážce 0:3 na Slavii se taky musí vyvarovat zbytečných faulů a individuálních chyb.

Pardubice nastoupí v Uherském Hradišti bez Emila Tischlera. Šikovný středopolař je totiž hráčem Slovácka a podle smlouvy o hostování se na trávník nepodívá.

„O sestavě ještě přemýšlíme, v každém případě je dobrou zprávou, že může po trestu nastoupit Prosek a k dispozici je také uzdravený Hušek,“ těší pardubického kouče.

Pro Východočechy to bude třetí zápas na půdě soupeře, zatím domů žádné body nepřivezli.

„Neřekl bych, že nám venkovní utkání nejdou, třeba v Jablonci jsme hráli dobře. Ale souhlasím s tím, že na Baníku jsme propadli a rozhodně se proti Slovácku chceme prezentovat lepším výkonem,“ uvedl Krejčí.

Hru Slovácka sledoval ve více zápasech. „Víme, že trenér Svědík chce po hráčích poctivost, pracovitost a důslednost. Postavíme se proti kvalitnímu a zkušenému mužstvu, bude to tě těžký zápas,“ ví dobře pardubický trenér.

Celek z Uherského Hradiště se proti Pardubicím bude spoléhat i na útočníka Ciciliu. Posila z Curacaa proti mistrovi odehrál slušné utkání, střelecky se ale neprosadil.

„Já bych si přál, aby dával více gólů. On si ale na naši ligu stále zvyká. Čekáme, že bude tahounem. On nám však udělá spoustu práce v tom, že podrží balony. Zajíc byl typologicky jiný utočník, Kliment taky,“ připomíná Svědík.

S mladým ruským forvardem Melekestsevem, který sbírá starty za béčko v MSFL, zatím nepočítá.

„Má před sebou spoustu práce, jak na fyzické kondici, tak i na taktických věcech a při soužití s mužstvem,“ říká Svědík.

FORTUNA:LIGA, 6. kolo -

1. FC Slovácko (8.) - FK Pardubice (7.)

Výkop: pátek v 19.00, Městský stadion Miroslava Valenty v Uherském Hradišti, ČT4

Rozhodčí: Hocek – Nádvorník, Dobrovolný (Petřík) | VAR: Rejžek | AVAR: Poživil

Ligová bilance: 0

Pravděpodobné sestavy: Slovácko: Nemrava - Reinberk, Kadlec, Hofmann, Kalabiška – Petržela, Daníček, Kohút, Havlík, Navrátil – Cicilia.

Pardubice: Boháč – Prosek, Šejvl, Toml, Surzyn – Jeřábek – Cadu, Solil, Hlavatý, Pfeifer - Černý.

Tip deníku: 2:0.


Načítám výsledky …


Načítám tabulku …