O sudím po divokém svátečním utkání téměř nemluvil. Výhrady měl hlavně ke svému mančaftu.

„Chyby chci hledat nejdříve u našeho týmu,“ vysvětloval Svědík před novináři na pozápasové tiskové konferenci.

Prohraná bitva, kterou rozhodly tři proměněné pokutové kopy domácího kanonýra Libora Kozáka, se mu složitě hodnotila.

„Žádnou z těch penaltových situací jsem neviděl, ale rozhodčí byl přesný, tak to asi viděl. Jestli všechny byly, tak je to jen naše hloupé chování a naivní jednání v šestnáctce,“ řekl Svědík.

Jednoduché fráze si odpustil, mluvil hezky zpříma. Přesně pojmenoval chyby, které celek z Uherského Hradiště srazily do kolen.

Nebál se ani zkritizovat hráče. Nejprve začal u záložníků Janoška se Sadílkem, které po nevýrazném prvním poločase střídal.

„Janoška proto, že neudržel jediný balon a jeho efektivita byla nulová,“ odůvodňuje své rozhodnutí kouč Slovácka.

„Místo toho, aby šel třikrát sám na branku, tak z toho máme jednu střelu a dva rohy, což je samozřejmě málo. Měli jsme z toho vytěžit daleko víc. Vývoj utkání by byl jiný,“ je přesvědčený Svědík.

A Sadílek? „U něj byly důvody takové, že nestačí jenom běhat, ale také hrát fotbal,“ prohlásil naštvaný kouč.

Ani střídající Havlík s Harbou ovšem neunikly tvrdé kritice.

„Vrcholem všeho je, když si po vyrovnání necháme dát třetí gól v devadesáté minutě. Nezodpovědnost Harby vede k tomu, že má soupeř standardní situaci. A pak přijde netaktické chování Havlíka,“ čílil se náročný trenér.

Bez viny nebyl ani kapitán Daníček, který v pokutovém území skluzem fauloval Malinského a sudí bez váhání ukázal znovu na bílý puntík.

„Nedisciplinovanost jednotlivců nás stála celý zápas. Takhle to opravdu nejde. Když toto uděláme, nemůžeme pomýšlet na body,“ říká Svědík.

Přitom téměř celá první půle byla ze strany Slovácka slušná. „Obranná fáze i presink byly dobré. Liberec jsme snad kromě jedné hlavičky Kozáka do ničeho nepustili. Bohužel balony, které jsme získaly, tak jsme zase brzy odevzdali. Nebyli jsme tak efektivní,“ štve Svědíka.

Nedělní duel 29. kola FORTUNA:LIGY se rozhodlo v šestnáctkách. „Chování hráčů Liberce v pokutovém území je jiné než to naše,“ našel zásadní rozdíl Svědík.

Po změně stran a první inkasované brance se Moravané snažili hrát rychle a nahoru.

„Až po šestnáctku to bylo slušné. Bohužel když se nám konečně podařilo vyrovnat, zase jsme hloupě vyhodnotili situaci v šestnáctce,“ dodal zklamaně Svědík.