„Musíme odstranit výkyvy ve výkonech. Někdy hráči nedokáží zopakovat výkony z dobrých zápasů proti silným týmům. Po výhře nad Libercem mají body z Karviné velkou cenu, protože nás udržely v první šestce. Ale zase, body nám budou k ničemu, když neporazíme Opavu. Ono to na sebe navazuje,“ připomíná kouč Slovácka.

Celek z Uherského Hradiště zvládl další těžkou šichtu. V Karviné vydřel výhru 2:0, když posledních dvacet minut dohrával bez vyloučeného krajního beka Divíška.

„Nechci říct, že trénujeme přímo hru v deseti, ale dnes to vyšlo. Čekali jsme trpělivě v bloku, šetřili síly na protiútok a chtěli zaměstnávat i Karvinou,“ uvedl Svědík.

Hostujícímu trenérovi znovu náramně vyšel tah se střídajícím Kalabiškou. Zkušený křídelník se nádherně uvolnil a povedenou střelou k zadní tyči poslal bývalý klub definitivně do kolen.

„Kalabiška šel třikrát do zápasu jako střídající a třikrát nám ohromně pomohl. Jsem s ním spokojený,“ chválí Svědík bývalého hráče Brna, Mladé Boleslavi či Senice, který Slovácku i přes menší vytížení odvádí výborné služby.

Dobře si však vedou i další borci. Slovácko prožívá příjemné období, svoji pohodu demonstrovalo i v Karviné. „Po počátečním oťukávání jsme byli aktivní, měli jsme dvě slušné šance a zaslouženě šli do vedení,“ uvedl Svědík.

S druhou půlí už ale zdaleka tolik spokojený nebyl. „I když soupeř znervózněl, my jsme nepracovali dobře, protože jsme kazili. Přitom se nabízely dobré prostory pro šance či navýšení. To jsme ale nedokázali, místo toho jsme dělali fauly na naší půlce,“ hněval se hostující trenér.

Domácí tlačili, obrana Slovácka ale pracovala dobře. Od 70. minuty hráli domácí přesilovku poté, co dostal druhou žlutou kartu Divíšek. Slezanům se ale početní výhoda vůbec nepovedla.

„Karviná se ve druhé půli dostávala k odraženým balonům. Soustavný tlak neměla, ale byla víc na míči. Ke konci vznikaly brejkové situace. I v deseti jsme hráli velmi dobře, závěr jsme si už s přehledem hlídali, nicméně rezervy tam byly a musíme na nich pracovat,“ dodal Svědík.