Udržení čtvrtého místa by bylo pro provinční moravský klub dalším velkým úspěchem, bronz se rovná historickému umístění.

„Naším cílem je vyhrát nejbližší zápas. Odehrát ho nejlépe, jak umíme. Takhle fungujeme už pět let, takto to máme nastavené,“ připomíná kouč Slovácka Martin Svědík.

Jeden z kandidátů na pozici reprezentačního trenéra dobře ví, že aby se v Uherském Hradišti na konci ročníku zase slavilo, musí se všechno sejít, všechno fungovat.

„Jsme mužstvo, které musí mít touhu a jet ve všem nadoraz,“ upozorňuje.

„V momentě, kdy u něčeho upustíme, tak se to okamžitě projeví. Samozřejmě máme v sestavě nějaké individuality, ale všechno máme založené na týmovém výkonu,“ pokračuje.

„Pokud však zůstanou klíčoví hráči zdraví, budou se nám vyhýbat karty, může to dopadnout dobře,“ věří.

MÍSTO VALENTY BUDE HRÁT KOHÚT NEBO KIM

K evropským pohárům se v žádném případě neupíná, tak dopředu nehledí.

I když má Slovácko na čtvrtém místě sedmibodový náskok před pátou Olomoucí, očekává Svědík na jaře těžký boj o udržení stávající pozice.

„Je to fotbal, stát se může cokoliv. Za námi jsou pravdu kvalitní týmy, nyní jsme všichni na stejné startovní čáře. My jsme zvyklí pracovat v těchto podmínkách a vyždímat z kádru maximum. Musíme udělat všechno proto, aby nám hlavně vyšel začátek a dobře jsme odstartovali,“ míní.

Kapitán fotbalistů Slovácka Michal Kadlec na včerejším setkání s novináři. Foto: Deník/Stanislav Dufka
Kadlec chce znovu cestovat po Evropě: Pro poháry uděláme maximum, slibuje

Kádr Moravanů se v zimní pauze příliš nezměnil. Skončil neperspektivní Brandner, do Slavie se vrátil Valenta, který následně přestoupil do Plzně.

„Matěj je specifický v některých činnostech, jako je držení prostoru a čtení hry. Měl konstruktivní zisky, kolmou přihrávkou dokázal hru zrychlit. Nyní dostanou příležitost jiní,“ říká Svědík.

O volné místo ve středu zálohy bojují hlavně uzdravený odchovanec Kohút a Jihokorejec Kim.

Variant je ale víc.

„Hrát můžeme i na dva útočníky nebo mohu do středové řady vrátit Dáňu (Daníček). Rozhodovat budou individuální výkony a plnění úkolů,“ zdůrazňuje.

BŘEČKA UŽ TRÉNUJE S TÝMEM, HOLZER BUDE CHYBĚT CELÉ JARO

I když vedení klubu stále řeší doplnění kádru, novými tvářemi v Uherském Hradišti jsou zatím jenom rakouský útočník Marko Kvasina a slovenský krajní obránce Patrik Blahút.

„U Marka se nedá hovořit jako o posile, protože přišel s tréninkovým i zápasovým mankem. Víme, že to nyní není hotový hráč, který nám pomůže hned. Musíme si ho připravit, vypilovat. Chce to čas a prostor, který mu dáme,“ pronesl.

Naopak s Blahútem počítá ihned. „Je to rychlostní typ hráče. Umí pracovat nahoru i dolů. Musím pochválit trenéra Podbrezové Skuhravého za to, jak Patrika připravil. Z hlediska fyziologických a silových věcí zapadl velmi dobře. Jen u něj musíme ubrousit taktické věci, aby si zvykl na nové prvky,“ říká Svědík.

Trenér Slovácka Martin Svědík.
Případ Havlík: jasno stále není. Král střelců ale není pro Slovácko priorita

Pro jarní část naopak nemůže počítat s jiným krajním bekem či křídelníkem. Daniel Holzer se zranil při zápase na soustředění v Turecku, mimo bude delší dobu. „Jaro nestihne,“ přiznává Svědík.

Naopak po operaci a vleklých problémech se vrací zpátky k fotbalu stoper Tomáš Břečka.

Pro úvodní jarní kola s ním ale kouč nepočítá. „Začíná pomalu, ještě to není na ostrý zápas,“ tvrdí.

„Chceme, aby se Tomáš nejprve rozehrál v béčku, které ale musí hrát na přírodní trávě. Je to na dobré cestě. Jsem rád, že se zapojil. Pevně věřím, že do jarních bojů zasáhne,“ dodal.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...