Devětadvacetiletá posila z Liberce si sice po příchodu na Moravu udržuje slušnou formu, konstantní výkonnost. Mužstvu pomohl k obhajobě čtvrtého místa, triumfu v MOL Cupu, ale na startu nové sezony extra nezáří. Také fanoušci u brankáře s vietnamskými kořeny postrádají nadstavbu v podobě exkluzivních zákroků, udržení nuly.

„Filipovi jsem to řekl hned po Fenerbahce, že když tady máme brankáře, kterého si koupíme, mužstvo na něj hodně spoléhá a čeká od něj nadstandardní výkony. Bez těch se hlavně v Evropě nehneme,“ prohlásil na středeční předzápasové tiskové konferenci kouč Slovácka Martin Svědík.

Podle něj je brankář stěžejní postava každého mužstva, klíčový muž v cestě do dobrým výsledkem. „Věřím, že Filip na má slova bude reagovat a svůj výkon zlepší,“ přeje si.

Fotbalisté Slovácka by proti švédskému vicemistrovi potřebovali, aby bývalý gólman Liberce či Vlašimi zavřel bránu a čaroval, jako to umí třeba plzeňský Staněk.

Fotbalisté Slovácka se ve středu večer pod dohledem trenéra Martina Svědíka připravovali na první, čtvrteční domácí zápas předkola Konferenční ligy s AIK Stockholm.
Třetí pokus. Slovácko chce do skupiny Evropské konferenční ligy i miliony

Na jeho úroveň zatím odchovanec Sparty nedosáhl. „Na Filipa máme adekvátní nároky,“ myslí si kouč. „Beru ho jako člena širšího reprezentačního kádru. Tím, že si sám Filip klade takovéto cíle a chce být na výši, v těchto vodách, musí se ještě posunout,“ přidává.

Svědíkova kritika zkušeného brankáře není zdaleka ojedinělá. Pardubický rodák už v minulosti káral po některých duelech Nguyenovi předchůdce Nemravu či Bajzu, veřejně pokárá i hráče z pole. „Nemyslím, že je to něco divného. Nebojím se věci pojmenovat tak, jak jsou. Přece nebudu mlčet a dělat, že tyto věci nevidím,“ prohlásil.

„My si tady nehrajeme na nějaké ego, na takovéto věci. Musíme si to říct. V momentě, kdy hráč přijme kritiku a bude na sobě pracovat tak, aby to bylo lepší, je cesta správná,“ myslí si.

Jinak ale nechává brankáře na starosti svému asistentovi Luboši Přibylovi. Svědík se ozve, až když se mu něco nelíbí. Snad ve čtvrtek večer bude po prvním zápase play off Evropské konferenční ligy spokojený, svěřence chválit.