Bývalý makedonský reprezentant a nástupce Stanislava Levého ve funkci po odvolání hlavního kouče Korduly jednal s různými trenéry.

Adeptů na uvolněné místo možná bylo víc, ale nástupce ještě nevybral. „Uvidíme, co bude dál,“ zůstává v klidu Šumulikoski.
Vedení klubu nespěchá, situaci nechce řešit v emocích. Naopak, nechává si prostor na manévry, čas na rozmyšlenou. Všechny alternativy důkladně zvažuje.

Slovácko sází na lidi se vztahem k regionu. Patrioty, kteří umí pracovat ve skromnějších podmínkách a s omezeným rozpočtem. Vlachovský všechny tyto atributy splňuje. „Má to v hlavě srovnané. Ví, co a jak chce hrát,“ říká Šumulikoski.

Mužstvo sice pod vedením bývalého kouče ligových fotbalistek neuspělo podruhé za sebou, přesto druhá půle nedělního zápasu naznačila jisté zlepšení.

Poslední tým FORTUNA:LIGY favoritovi zle zatápěl a nebýt mizerné koncovky, mohli si Moravané ze západu Čech přivézt senzační bod. „Druhý poločas v Plzni ukázal, že Vlachovský umí udělat prospěšné změny v mančaftu. Myslím, že jde správnou cestou,“ je přesvědčený Šumulikoski.

I přesto budoucnost pětatřicetiletého kouče úplně jasná není.

Sám sympatický trenér ale momentálně nic neřeší. Po rozhovoru s ředitelem klubu Petrem Pojezným moc dobře ví, na čem je. „Znám jméno trenéra, se kterým vedení jedná, a pokud dotyčný nabídku přijme, já u týmu skončím,“ předpokládá Vlachovský.
Sám může svoji pozici změnit jedině výsledky. „Uvidíme, jak zvládneme nadcházející duel v Příbrami,“ vyhlíží další důležitou bitvu rodák z Moravan u Kyjova.

Hru Slovácka ovšem pomalu přetváří k obrazu svému, čehož si všiml také Šumulikoski. „Potřebujeme body a ne držet balon, takže hráči už nenapadají soupeře tak vysoko, ale hlavně útočníci šetří síly na zakončení a hru v pokutovém území,“ prohlásila dlouholetá opora Moravanů.

Na vítězství ale celek z Uherského Hradiště čeká už osm zápasů. Problémem je hlavně mizerná koncovka. I na západě Čech poslední tým tabulky zahodil několik tutovek. „Děláme všechno proto, abychom začali dávat góly,“ tvrdí Šumulikoski.

Slovácko ve třinácti kolech nastřílelo pouze dvanáct branek, horší je pouze desetibodová Dukla.

Nedaří se Kuchtovi ani Kubalovi, na první letošní gól i na pořádnou šanci čeká také Zajíc. „V útoku máme problém,“ ví sportovní manažer prvního týmu Slovácka, který se díky svým kontaktům v zahraničí poohlíží po posile. „Pokusíme se přivést dobrého útočníka, který bude dávat góly,“ slibuje Šumulikoski.

Najít nástupce Libora Doška je však neuvěřitelně složité. „Na něj jsme se mohli spolehnout. Mladí hráči se mu zatím nepřiblížili,“ uvedl. I přesto mladé pušky nezatracuje. „Je to náročné, ale snažíme se s kluky mluvit,“ říká.

Fanoušci věří, že Slovácko dlouhou sérii bez výhry utne v sobotu v Příbrami, která rovněž není v komfortní situaci. Poslední mančaft ligy se ale k nadcházejícímu venkovnímu duelu neupíná. Důležité budou i zbývající podzimní souboje. „Potřebujeme bodovat s každým soupeřem. Všichni víme, že to bude pro mladé kluky náročné, ale uděláme maximum, abychom se s přibývajícími koly lepšili,“ dodal Šumulikoski.