„Inkasovaný gól mě hrozně mrzí,“ uvedl domácí stoper Stanislav Hofmann. Podle něj sudí Dubravský otočil aut.

„Já jsem teč neviděl a naši dva hráči, co u toho byli, tvrdili to samé. Jsem naštvaný, podle mě jsme měli házet my,“ je přesvědčený obránce Slovácka.

Domácí už nedokázali rozjeté klokany zastavit, za záchrannou brzdu nezatáhl ani vracející se kapitán Daníček, který při obranném zákroku nedokázal Záviškovu přihrávku odvrátit.

„Já jsem křižoval hráče, nevím, jak to tam propadlo. Pro Vlastu ale bylo těžké trefit míč v běhu,“ zastal se spoluhráče Hofmann, který právě od zraněného parťáka převzal kapitánskou pásku.

Zkušený zadák dovedl celek z Uherského Hradiště alespoň k remíze 1:1, když bod domácímu týmu vystřelil po Hološkově vysunutí útočník Zajíc. „Sice by nás vítězství do desítky stejně neposunulo, ale aspoň bychom Bohemce odskočili,“ říká Hofmann. „Vzhledem k průběhu je ale remíza spravedlivá,“ uznal mostecký rodák.

Pražané byli v hektickém závěru blíže třem bodům, Moravané ale nepříjemné chvíle hlavně díky výtečnému gólmanovi Trmalovi přečkali. „Bohemka mě nepřekvapila. Takhle nebezpečná je v každém zápase. My jsme věděli, že má vpředu rychlé hráče a spoléhá na brejky. Tím, že jsme dostali gól, jsme se museli tlačit dopředu, čímž se více otevřeli prostory. Soupeř byl nebezpečný,“ uznal Hofmann.

Dvanácté Slovácko, které bude v nadstavbové části hrát pouze o záchranu, získalo ve třiceti kolech čtyřiatřicet bodů a před klíčovými záchranářskými bitvami stále nemá klid. „Stres už máme asi šest kol. Pro nás se nic nemění. Chceme se vyhnout baráži, což je nás hlavní cíl,“ prohlásil.

Postupu do prostřední skupiny před sobotní bitvou nevěřil, vysoký zadák se dívá už pouze za sebe. Slovácko má před čtrnáctou Příbramí pouze tři body k dobru, v nadcházejících pěti duelech tak musí Daníček a spol. zabrat.

„Rozlosování neřešíme. Vybírat soupeře si nemůžeme. Je dobré, že hrajeme třikrát doma,“ uvedl Hofmann, který ale proti Bohemce vyfasoval osmou žlutou kartu a v dalších zápasech nemůže hrát.

„Žluté karty mě nebolí, to si zaplatím. Buď to dám ze svého, nebo to zatáhne za mě klub,“ dodal napůl vážně a napůl v žertu důležitý muž Svědíkova mančaftu.