Stejná sestava jako proti Příbrami vyběhla na druhý záchranářský duel na hřiště pražských Bohemians, stejná teda byla i obranná čtveřice. Podruhé v řadě se postavil na post stopera Patrik Šimko. Defenzívy na hřišti pražských Bohemians neinkasovala, tak mohl být rodák z Kanaša u Prešova s výsledkem spokojený.

„Byl to bojovný zápas. Domácí měli sice víc takových pološancí a závarů, ale vzadu jsme udrželi nulu. To je nejdůležitější. Myslím, že remíza je nakonec spravedlivá,“ hodnotí Šimko zápas a vrací se k prvnímu poločasu.

„Začali jsme sice dobře, ale tak po deseti minutách jsme nedokázali udržet balon na našich kopačkách. Dost se to na nás vzadu valilo, Bohemka měla nějaké náznaky šancí, ale týmově jsme je ubránili,“ hodnotil první dějství, které se odehrálo bez větších příležitostí.

Druhá půlka byla podobná, žádná ofenzivní smršť se ani z jedné strany nekonala. Klokani se dvacet minut před koncem dožadovali penalty po střetu Kalabišky a Bártka. Jak celou situaci viděl Patrik Šimko?

„Rozhodčí ji nepískl, tak nebyla,“ říká obligátní větu a upozorňuje na jinou šanci domácích, která se zrodila osm minut před koncem. Hlavičku kapitána Jindřiška, ale gólman Slovácka zlikvidoval.

„Domácí měli po vystřídání optický tlak, po této střele nás Matúš podržel. Celkově jsme měli druhou půlku lepší, více jsme sbírali druhé balony,“ viděl konkrétní příčinu zlepšení svého tým Šimko.

Další díl bojů o záchranu čeká na svěřence Martina Svědíka už v úterý. Do Uherského Hardiště přijede Opava, která si výhrou nad pražskou Duklou hodně polepšila. Slovácku se přes zisk bodu náskok na barážovou pozici zkrátil na čtyři body.

„Chvála Bohu máme situaci pořád ve svých rukou. S Opavou musíme doma jednoznačně uspět,“ říká na závěr odhodlaně stoper Slovácka.