„Samozřejmě o tom víme a nechceme to pokazit. Každý zápas je samozřejmě jiný, ale určitě nás to povzbudí do další práce. Uvidíme, s čím Sparta přijede. My doma ale potřebujeme vyhrát, protože se nám tam moc nedaří. Musíme potěšit fanoušky a získat body i pro ně,“ prohlásil záložník Slovácka Jan Navrátil.

Daníček a spol. se triumfem v Ostravě dostali před Olomouc na třinácté místo. Do víkendového šlágru mohou jít ve větším klidu. Vyhráno ale zdaleka nemají. Před patnáctou Duklou mají pouze jednobodový náskok. „Situace pořád není ideální,“ ví Navrátil.

Hráči i fanoušci ovšem cítí, že mužstvo jde po mizerném podzimu nahoru a pomalu se zvedá. Nadějný byl už pohárový duel v Liberci, pořádnou vzpruhou pak vítězný souboj v Ostravě.

„Trenér nám hodně vnucuje, abychom byli kompaktní a rychle pod balonem. To se nám povedlo, navíc jsme měli druhé míče, které v dnešním fotbale rozhodují. Z nich pramenil náš tlak. Byli jsme správně hladoví,“ prohlásil Navrátil.

Čtenáři Slováckého deníku nakonec vánočnímu stromu na Masarykově náměstí v Uherském Hradišti vybrali jméno "Světluška".
Světluška rozsvítila Masarykovo náměstí v Uherském Hradišti

Sebevědomí hráčům Slovácka roste, náročný kouč Svědík ale optimismus pořád brzdí. „Je to jen malý krok. Před námi je těžká práce,“ ví známý trenér.

„Za čtrnáct dnů neuděláte s mužstvem žádné velké zázraky,“ opakuje.

Nedostatky pořád vidí hlavně ve hře v pokutovém území. „V něm chceme hru hlavně zjednodušit, zlepšit organizaci. Proti Baníku to sice nebylo úplně podle mých představ, ale přiblížili jsme se tomu,“ řekl Svědík.

Sparta ovšem bude ještě těžší protivník než Ostrava. I když Letenští naposledy klopýtli s Jabloncem, v sobotu jsou jasným favoritem. Náladu si Pražané po nepovedených oslavách 125 let zvedli ve středu ve Slezsku, kde zlomili statečnou Opavu až po penaltách a po dvou neúspěšných letech postupují do jarní části českého poháru.

Ilustrační foto.
Sparťanské fotbalové fandy pohlídá v Hradišti více než stovka policistů

Do čtvrtfinále je posílá střela Frýdka. Sparta se ve čtvrtfinále MOL Cupu představí poprvé od roku 2016.

„Nejsme v situaci, kdy bychom si mohli dovolit něco zkoušet. Chtěli jsme postoupit. Je to nejkratší cesta, kterou se můžeme dostat do evropských pohárů,“ vysvětlil na tiskové konferenci trenér Zdeněk Ščasný, který žádnou z opor nešetřil.

V prvním poločase ale přišel o zraněného útočníka Tetteha.

„Při souboji ve vápně byl hrubě nakopnut do kolena. Uvidíme, jak na tom bude, pobavíme se o tom s lékařem,“ uvedl Ščasný. Jinak Sparta dorazí na Moravu v plné síle.

Fanoušci Slovácka se na sobotní bitvu i přes mrazivé počasí těší. Vedení klubu je navíc potěšilo vstupným, když lístky oproti minulým sezonám nezdražilo.

„V poslední době jsme příznivcům příliš radosti neudělali, a tak jsme se rozhodli, že na jeden z nejatraktivnějších zápasů sezony cenu vstupného nezvýšíme,“ uvedl mluvčí klubu Marek Jurák.

Na hlavní tribunu vyjde lístek dvě stovky, vstupenky jinam diváci pořídí už za 150 korun. „Pro děti do patnácti let pak platí zlevněné vstupné pětasedmdesát korun,“ připomíná Jurák.

Třeskutá bitva startuje na Městském stadionu Miroslava Valenty v sedmnáct hodin.

Řidič u Suché Lozi v pátečním večeru vyjel z vozovky a se svým autem narazil přímo do stromu.
Řidiče u Suché Lozi po nárazu do stromu odvezla sanitka