Daníček a spol. absolvovali pod nástupcem trenérů Korduly a Vlachovského první týden, přesto už zaznamenali několik změn. „V trénincích se to projevilo jejich odlišným složením a intenzitou. Bylo vidět, že přišel nový trenér a byl tam nový impulz. Ale tréninků zatím moc nebylo, protože v týdnu jsme odehráli pohárové utkání v Liberci,“ připomíná stoper Slovácka Stanislav Hofmann.

Svědíkova premiéra na lavičce čtrnáctého týmu FORTUNA:LIGY nedopadla podle představ. Moravané pod Ještědem prohráli 0:1 a v MOL Cupu skončili. Hosté ale na severu Čech neodehráli úplně špatný zápas, stejně jako v posledním domácím ligovém duelu ale nevstřelili Slovanu gól a padli. „Myslím si, že bylo vidět, že jsme se herně posunuli. Měli jsme odražené míče a bylo to z naší strany agresivnější. Bohužel opět se opakovalo to, co v předchozích zápasech, že jsme zase z první šance inkasovali branku,“ lituje Hofmann. „Sice jsme pak převzali iniciativu, ale šancí jsme stejně jako Liberec moc neměli, a tak o osudu utkání nakonec rozhodla jediná branka z úvodu utkání,“ přidává zkušený zadák.

Mostecký rodák věří, že hráči Slovácka střeleckou mizérii brzy ukončí a zase začnou pravidelně dávat branky. „Bavíme se o tom pořád. Máme to v hlavě. Chceme rychle něco vymyslet, abychom dali branku, jsme zbrklí a je to na úkor kvality,“ ví Hofmann.
Celku z Uherského Hradiště letos nevycházejí hlavně první poločasy. „Brzy dostaneme branku a už se nám nedaří to zlomit. Naopak v Příbrami jsme do přestávky dokázali udržet čisté konto, a pak z toho byly ve druhém poločase tři naše branky,“ vrací se zkušený zadák k povedenému střetnutí.

Nyní ale Svědíkův tým čeká náročná šichta se soupeřem z popředí tabulky. Slovácko se v sobotu představí na vítkovickém stadionu, kde vyzve Ostravu. Proti oblíbenému soupeři chce prodloužit úspěšnou sérii zápasů. Vždyť s Baníkem bodovalo v posledních třech zápasech. „Na utkání se těšíme. Určitě tam bude dobrá atmosféra. V hlavách máme, že se nám v poslední době s Ostravou daří. Určitě tam nepojedeme nějak skleslí,“ říká Hofmann.