Nejen sportovní celebrity do obce na Uherskobrodsku zlákal zdejší podnikatel Josef Buják.

I když domácí činovníci až do poslední chvíle nevěděli, zda historicky nejlepší střelec Slovenska do Bánova dorazí, nakonec se v areálu objevil.

Žádné hvězdné manýry, působil spíše skromně, plaše.

Přestože se vůbec nerozcvičoval a před sluníčkem se schovával v šatně, ochotně se podepisoval, fotil se s lidmi.

„Na exhibice mám mimo sezonu málo času, nehrávám je skoro vůbec. Za poslední tři nebo čtyři roky jsem nikde nebyl. Proto jsem byl rád, že mohu přijet alespoň sem,“ tvrdí účastník mistrovství světa v Jihoafrické republice, jenž nechyběl ani na EURO 2016 a 2020.

Pořadatelé oslovili záložníka tureckého Trabzonsporu přes českou pobočku Hamšík winery, což je jeho značka, pod kterou prezentuje skvělá italská vína z Benátska, jejichž výrobu zajišťuje vinařství Serena, s historií sahající až do roku 1881.

„Vůbec nevím, do čeho jdu, ale při podobných akcích bývá sranda, trošku si zaběháme a pobavíme nejen sebe, ale i přítomné lidi,“ plánoval.

Hamšík na sebe na trávníku žádnou extra pozornost nestrhával, nechal vyniknout ostatní. Na výhře 5:4 se žádným gólem nepodílel.

Ty důležité dal v sezoně, kdy pomohl Trabzonsporu k mistrovskému titulu.

Sám jej získal vůbec poprvé v kariéře. „Sezona byla fantastická, vítězná. Přesně taková, jakou jsem si představoval,“ uvedl.

close Známý slovenský fotbalista Marek Hamšík při oslavách výročí fotbalu v Bánově. info Zdroj: Deník/Jan Zahnaš zoom_in Známý slovenský fotbalista Marek Hamšík při oslavách výročí fotbalu v Bánově.

V Turecku má ještě rok smlouvu, návrat domů na Slovensko stále odkládá.

Odchovanec Slovanu Bratislava strávil nejlepší roky kariéry v Neapoli, za kterou nastupoval v letech 2007 až 2019.

Pod Vesuvem byl kapitánem a stal se klubovým rekordmanem v počtu odehraných zápasů, jednu dobu držel i rekord v počtu vstřelených gólů.

Nyní je sází v Turecku. Slovenské fanoušky mrzí, že národní dres už nikdy neoblékne.

Právě Hamšíkovy kvality sousedům nyní citelně scházejí. „Doufám, že se brzy vrátíme na vítěznou vlnu a postoupíme z Ligy národů do nějaké vyšší skupiny,“ přeje si.

Přehled má i o českém reprezentačním výběru. „Viděl jsem nějaké zápasy a hrajete velmi dobře,“ chválí federálního rivala.

Kromě fotbalu se Hamšík věnuje obchodu s vínem, které si při angažmá v Neapoli natolik oblíbil, že vytvořil svoji značku.

Prodává nejen prosecca, ale i tichá vína. V posledním roce se nabídka rozrostla i o champagne. „Máme toho spousty. Jsem velmi rád, že se to na Slovensku i v Česku dobře rozběhlo. Jelikož ještě pořád hraji, vše má zatím na starosti můj otec,“ přiznává na závěr.