Z levé strany zálohy hrál Iráčan Merchas Doski a v obraně se po hostování ve Vyškově představil Jaromír Srubek. Všechny nové posily nastoupily proti Trenčínu (2:0) už v prvním poločase. Do druhé půlky naskočil ještě Vlasiy Sinyavskiy.

„Máme víc nových hráčů. Myslím, že můžeme být se všemi spokojení. Hráli s námi poprvé, řekl bych, že do systému a do naší hry zapadli všichni velmi dobře,“ hodnotil přípravný duel asistent trenéra Josef Mucha a pochválil iránského fotbalistu Merchase Doskiho. „Byl hodně aktivní. Jeví se velmi dobře i na tréninku.“

Fotbalisté Slovácka si v prvním přípravném zápase poradili se slovenským Trenčínem 2:0. Už po deseti minutách hry se trefil Kalabiška, ve druhé půlce přidal další gól Polášek.
OBRAZEM. Slovácko v první přípravě nezaváhalo. Dvě branky dostal Trenčín

Slovácko vstřelilo po gólu v každém poločase. V první půlce se přitom hrálo většinou podle taktovky Trenčína, ale soupeři patřil jenom střed hřiště. Před brankou už si to defenzíva Slovácka pohlídala.

„Soupeř byl technicky vybavený, hodně silný na míči. Měli větší držení míče, hlavně v první půlce, ale nevybavuji si, že by měli nějakou gólovou šanci. My jsme zápas odehráli velmi dobře, kluci k tomu přistoupili zodpovědně. Měli jsme i víc šancí. Soupeř neměl žádnou vyloženou šanci. Kluci zápas dobře odpracovali,“ hodnotil vítězný duel asistent trenéra a na závěr vysvětloval absence.

„Rambo se léčí postupně, už je v nějaké zátěži, Tomič je zraněný, Petržela dostal volno, Šašinka se řeší, ale je také ve stavu zraněných.“