„Bude to krásné, nic lepšího nemohlo být. Možná jenom hrát venku na Spartě,“ říká s úsměvem nástupce kouče Martina Svědíka.

Obavy z těžkého startu nemá. Dobře ví, že žádnému ze soupeřů se v sezoně stejně nevyhne.

Úvodní duel Slovácka proti Slavii bude mít grády, šmrnc. „Můžeme se jenom ukázat. Výhoda je na naší straně. Doufám, že to zvládneme,“ přeje si.

V Uherském Hradišti začíná nová éra, obměna úspěšného týmu, který v lize dvakrát skončil čtvrtý, jednou pátý, ovládl MOL Cup, zahrál si Konferenční ligu.

„Chci navázat na práci Martina Svědíka, pokud možno se mu přiblížit. Jaká je realita, ukáže až podzim. Věřím tomu, že mužstvo je silné. Záležet bude i na doplnění kádru,“ říká West.

Na startu letní přípravy zatím spíš počítá ztráty. Kariéru ukončil kapitán Kadlec, pryč jsou Kalabiška, Holzer a Mihálik. „Věřím, že odchodů už bylo dost,“ poznamenal West.

„Každý trenér by byl rád, kdyby měl první den přípravy mužstvo nabité, našlapané. Tady se to dělá pomalu, postupně, prostě za pochodu. Stát se může, že někdo přijde až týden před ligou. Věřím však, že se mužstvo doplní a bude připravené na první kolo,“ prohlásil.

Na čtvrtečním tréninku přivítal dva nováčky. Se Slováckem se připravuje mladý středopolař Jakub Křišťan z Teplic, na zkoušku dorazil také bývalý křídelník Ostravy či Trnavy Dyjan Carlos de Azevedo.

Dvaatřicetiletý Brazilec naposledy byl na Slovensku v Malženicích, kde hrál druhou ligu, teď se pere o návrat do Česka. „Je u nás na dvoutýdenní zkoušce. Uvidíme, zda u nás zůstane nebo se rozejdeme,“ uvedl.

Vedení Slovácka ovšem pracuje i na příchodech dalších hráčích. Někteří by se mohli objevit v pátek nebo v pondělí. „Snad se to povede,“ doufá kouč.

Fotbalisty Slovácka posílil Jakub Křišťan

Fotbalisty Slovácka posílil Jakub Křišťan | Video: Libor Kopl

Moravané mají v hledáčku hlavně stopera a defenzivního záložníka. V jednání je návrat mladých Nigerijců, kteří pomohli staršímu dorostu k záchraně soutěže.

O šanci v prvním týmu zabojují i Holásek, Okoromi a Milanov z béčka, kapitán dorostu Novotný dobírá antibiotika, k mužstvu se připojí až příští týden.

Přípravu nezahájili ani Daníček s Břečkou, individuálně se zatím připravují Siňavski s Doskim.

Fit je naopak veterán Petržela. Rekordman v počtu ligových startů ve středu oslavil jednačtyřicáté narozeniny, ve čtvrtek na tréninku zvesela vítal nové parťáky.

„Milan chce hrát, pokračovat. Věřím, že se s klubem dohodne, měl by zůstat,“ říká West.

Petržela je jediný hráč, který mu vyká. „Jsem jenom o rok starší, bylo by divné, kdyby mi vykal. Milan má tak dobrý charakter, že toho nezneužije,“ nepochybuje kouč.

Hodnotit svěřence zatím nechce. Z mužstva ale cítí energii i zápal.

Slovácko má za sebou kondiční testy, dva dny na hřišti. Po rozjezdovém týdnu následuje kondiční soustředění v Hluku, první přípravný duel proti Zbrojovce Brno.

Na začátku července pak Moravané odcestují na soustředění do Slovinska. Po návratu budou ladit formu, chystat se na ligu. „Musíme být připravení po herní, fyzické i psychické stránce,“ ví dobře.