„Musíme mít nejvyšší cíle. Dvě čtvrtá místa byla skvělá. Teď se chceme znovu dostat do Evropy. Kádr zůstal pohromadě a má kvalitu na to, aby se v tabulce posunul výš, než je teď,“ má jasno trenér Slovácka Martin Svědík.

Jeho tým se po zimní pauze hned dvakrát za sebou představí na vlastním stadionu.

Prvním jarním soupeřem jsou České Budějovice. Kromě Dynama do Uherského Hradiště zavítá také Olomouc.

„Chceme do ligy dobře vstoupit. Na úvod hrajeme dvakrát doma, oba duely chceme zvládnout,“ říká Svědík.

Mužstvo má pohromadě. Až na Tomiče jsou všichni hráči zdraví a dobře naladění. „Naštěstí i Michal by měl být brzy v pořádku,“ těší kouče.

Vybrat základní jedenáctku nebude pro trenéry Slovácka vůbec jednoduché. „Hráči nám to ztížili, ale já jsem rád, že máme tyto příjemné starosti,“ uvedl Svědík.

Pro jaro už nepočítá s Liborem Kozákem. Zkušený forvard po rozvázání smlouvy zamířil do sousedního Zlína, pryč je i Rus Levin.

Jediným nováčkem v týmu je Korejec Seung-Bin Kim.

Mladý ofenzivní záložník přestoupil na Slovácko z druholigové Dukly Praha, v jejímž dresu v posledních třech sezonách odehrál 58 zápasů a zaznamenal devět branek.

V zimní přípravě se jevil velmi dobře. „Jsem překvapený z toho, jak rychle se adaptoval na zátěž. Ne každý hráč, co k nám přijde je tak v pohodě. Kim měl také nějaké krizové momenty, ale bylo jich hodně málo,“ oceňuje Svědík.

Fotbalisté Slovácka (bílé dresy) se v 15. kole FORTUNA:LIGY doma utkali s posledními Pardubicemi.
Kadlec neví, zda bude pokračovat. Co štve ředitele Slovácka Pojezného?

Na zahraniční akvizici vyzdvihuje především práci s míčem. „Hlavně směrem dopředu je velice šikovný. Dokáže vytvořit šanci, dát gól. V defenzivě je to sice horší, ale spoléhám na to, že mu pomůže tým nebo já z lavičky svým hlasem,“ usmívá se.

Kim se v sobotu může potkat na trávníku s bývalým spoluhráčem z Dukly Quadri Adediranem.

Nigerijský útočník totiž společně s Marcelem Čermákem z Příbrami posílil v zimě Dynamo. Jinak se kádr Českých Budějovic téměř nezměnil.

Jihočechům bude na Slovácku chybět Čavoš s Čmelíkem, dvojice záložníků pyká za žluté karty.

Čavoš je navíc nemocný a bere antibiotika.

Noví trenéři Tomáš Zápotočný s Markem Niklem mají k dispozici i dva bývalé hráče Slovácka Zajíce s Hellebrandem. Bývalý vynikající obránci se třináctého celku tabulky ujali na konci podzimní části před dovolenou hráčů.

O víkendu je čeká soutěžní premiéra v barvách Dynama, které patří mezi sestupem ohrožené týmy a nejspíš ho čeká pouze boj o záchranu.

V zápisu o utkání však může být uvedený pouze jeden hlavní kouč.

Tím bude Nikl, jenž má na rozdíl od parťáka profesionální licenci.

Zápotočný o její získání teprve usiluje při studiu a v zápise bude asistentem.

Také na jihu Čech koukají nahoru, konkrétní cíle si ale nedávají. „Chceme předvádět zajímavý fotbal a sbírat body. V Příbrami jsme je taky neměli a vyšlo to pěkně na první místo,“ usmívá se Zápotočný.

Zda mu dobrá nálada vydrží i po souboji na Slovácku, ukáže sobotní duel 17. kola FORTUNA:LIGY, který na Městském stadionu Miroslava Valenty v Uherském Hradišti startuje v patnáct hodin.


Načítám výsledky …

Načítám tabulku …