Borci z Uherského Hradiště sestřelili Hanáky v moravské ligové bitvě ze vzduchu. Třikrát se trefili z malého vápna. Dvakrát skóroval stoper Hofmann po rohovém kopu, jednou se trefil záložník Sadílek po centru z pravé strany.

„Všechno góly byly hezké, přitom každý byl úplně jiný,“ glosoval situaci trenér Slovácka Michal Kordula.

Čtyřicetiletý kouč své svěřence právě na tyto momenty pečlivě připravoval. „V týdnu jsme si říkali, že z rohu nebo ze standardní situace můžeme udeřit. Soupeř ovšem změnil rozestavení při bránění z osobního na zónové. V tom nás trošku zaskočil, ale jak bylo nakonec vidět, moc mu to nepomohlo. Pro nás naopak jedině dobře,“ uvedl obránce Stanislav Hofmann. Hrdina utkání se poprvé v kariéře blýskl dvěma góly v jednom ligovém utkání. „Standa se ve vzduchu umí prosadit. Našel si ve vápně prostor a přehlavičkoval bránící hráče,“ chválí vysokého zadáka Kordula.

Stanislav Hofmann
Hofmann zastínil i Kadlece. Utkání s Olomoucí bylo výjimečné, přiznává

Hofmann poprvé udeřil ve 32. minutě, kdy po nakrátko zahraném rohovém kopu Navrátila a přesném centru Sadílka zblízka hlavou překonal brankáře Reichla.

Z podobné situace zkušený zadák skóroval i v samotném závěru, kdy po rohovém kopu Havlíka pečetil triumf Slovácka. „Jako tým jsme se rozhodli, že budeme bránit zónově. Chtěli jsme po standardních situacích chodit do brejků. Bohužel jsme to dvakrát neubránili roh a dostali dva góly, což je velká škoda. Všem brankám se dalo zabránit,“ myslí si záložník Sigmy David Houska.

S autorem vyrovnávací trefy souhlasí i stoper Václav Jemelka: „Bránili jsme zónově, protože jsme si mysleli, že to bude lepší, ale prostě jsme to nepokryli. Nevyšlo to,“ smutní důrazný stoper.

Michal Kadlec
Michal Kadlec: Jsem rád,že jsem tady. Budu dělat pro Slovácko maximum

Změnu způsobu bránění z osobního na zónové posvětil trenér Jílek, který se po utkání na nic nevymlouval. „Analýza je jednouchá. Změnili jsme způsob bránění standardek, takže to jde i za mnou. Hráči se ale choval jako děti ve druhé třídě. Byli absolutně bez důrazu a tlaku na balon,“ kritizoval svěřence kouč Sigmy.

Klíčový druhý gól Slovácka šel ale na vrub náhradního gólmana Reichla, který nastoupil místo Buchty. „Měl to hodit do strany, místo toho dostal Jemelku zbytečně pod tlak,“ říká Jílek.

Po chybné rozehrávce Olomouce vybojoval míč Navrátil a po jeho centru vstřelil Sadílek v 73. minutě druhý gól domácích. „S tím bych nespojoval třetí situaci, která vyplynula z toho, že jsme ztratili balon, byli v podčíslení a ten hráč tam vyplaval, protože soupeř byl v presinkové situaci,“ vrací se ke klíčovému momentu Jílek. „Přitom v té chvíli jsme kontrolovali hru,“ dodal zklamaně.

Fotbalisté Slovácka (v bílých dresech) nastoupili proti Olomouci i s bývalým reprezentantem Michalem Kadlecem.
Slovácko zničilo Sigmu ze vzduchu. Dva góly dal stoper Hofmann