Ve druhém přípravném zápase se svěřenci Martina Svědíka představili v Prostějově. Utkání se mělo původně odehrát na půdě Slovácka, po dohodě se však nakonec uskutečnilo na Hané. Pro dvanáctý tým uplynulého ročníku druhé ligy to byl první přípravný zápas.

Zápas začal lépe pro hosty. Po pěti minutách hry centroval do vápna Daníček a Mihálik poslal hosty přesnou hlavičkou do vedení 0:1.

Slovácko mělo míč víc na svých kopačkách, ale i Prostějov uměl zahrozit po rychlém protiútoku, vše kontroloval Heča.

Zhruba ve 20. minutě mohlo Slovácko odskočit o dvě branky, ale teč v podání Havlíka jen těsně přeletěla nad břevnem.

Prostějovu se podařilo vyrovnat po chybě Slovácka ve středu hřiště a ztrátu míče potrestali domácí rychlou akcí se zakončením Repy –⁠ 1:1.

Do druhého poločasu Slovácko prostřídalo a aktivita byla na kopačkách hráčů v bílem. K zakončení se po přiťuknutí od Kima dostal Trávník, ale jeho tvrdá střela z hranice pokutového území skončila v rukavicích domácího gólmana, který o několik minut později musel reflexivně vykopnout zakončení Jurošky.

Slovácko pokračovalo v dominanci a šancí přibývalo. Příležitosti Vechety ani Doskiho, ale gólem neskončily.

Pátý tým uplynulého ligového ročníku se dočkal v poslední minutě. se nakonec dočkal v poslední minutě. Sinyavskiy vysunul Vechetu, který míč poslal na zadní tyč, kde se ve skluzu prosadil Pavel Juroška –⁠ 1:2.

Další zápas sehrají fotbalisté Slovácka v úterý 27. června proti slovenskému týmu FK Železiarne Podbrezová. Hrát se bude v Rohatci, výkop je v 17 hodin.

Fotbal, příprava

1.SK Prostějov - 1.FC Slovácko 1:2 (1:1)

Branky Slovácka: 5. Mihálik, 90. Juroška

Sestava 1.FCS (1. poločas): Heča (C) - Kalabiška, Šuvalija, Srubek, Reinberk - Brandner, Kudela, Daníček, Havlík, Holzer - Mihálik

Sestava 1.FCS (2. poločas): Fryšták - Bartoš, Hofmann, Onuoha, Doski, Sinyavkiy, Trávník, Kočí (85. Kudela), Kim, Juroška, Vecheta