Do Uherského Hradiště po Spartě dorazí i Slavia a region znovu žije kopanou. Šlágr 26. kola FORTUNA:LIGY je takřka vyprodaný.

Svědíkův tým chce po reprezentační přestávce odčinit předcházející nezdary, favoritovi v boji o titul sebrat cenné body.

„Doma za podpory fanoušků můžeme hrát vyrovnanou partii s kýmkoliv,“ míní asistent trenéra Slovácka Jan Baránek.

Potíž je v tom, že Moravané na jaře tápou. Celek z Uherského Hradiště na jaře v šesti duelech získal jenom čtyři body, i přes nepřesvědčivé výkony a výsledky ale dál zůstává v elitní šestce.

Pomoct nastartovat Petrželu a spol. měla reprezentační přestávka.

„Jak nám přišla vhod, se ukáže až v dalších zápasech. Každopádně jsme chtěli, aby se hráči dostali po psychické i fyzické pohody,“ říká Baránek.

Tréninky fotbalistů Slovácka byly v pauze kondiční i herní. Zpestřením byly dva hokejové zápasy proti sobě.

„I když nás to stálo i nějaké síly, s kluky jsme si to užili. Nejlepšími bruslaři jsou Mára Havlík a masér Pavel Stašek,“ prozrazuje stoper Slovácka Stanislav Hofmann.

„Příprava byla využita celkem dobře. Vyšlo i počasí, nikdo se nezranil. Věřím, že jsme dobře připravení na další ligové utkání,“ uvedl Baránek.

Starší dorostenci Starého Města (žluté dresy) na Širůchu zdolali Hanáckou Slavii Kroměříž B 2:1.
Podívejte se: dorostenci Jiskry zdolali Kroměříž, čtyři góly vstřelil Chaloupka

Trenér Trpišovský neměl na rozdíl od kolegy Svědíka mužstvo pohromadě.

Slavia měla řadu hráčů v reprezentačních výběrech. Dres českého národního týmu navlékli Zima, Vlček čiMatěj Jurásek, Tomič hrál zase za Slovensko, Zafeiris za norskou jednadvacítku a Oscar byl dokonce na prvním reprezentačním srazu kapitánem liberijského výběru.

I to svědčí o kvalitě kádru vicemistra.

„Je pravda, že my jsme byli více pospolu, ale nějaká extra výhoda to pro nás nebude. Slavia má široký a kvalitní kádr,“ ví dobře Hofmann.

„Známe a respektujeme její sílu. Víme, že je veliká. Chystáme se na jednotlivce i celý tým,“ přidává asistent Baránek.

Týmu z Vršovic se na jaře daří. I když vypadl v MOL Cupu i Evropské lize, v české nejvyšší soutěži nahání vedoucí Spartu a znovu bojuje o titul.

Na jaře neprohrál, byť třeba v dohrávce z podzimu zaváhal v sousedním Zlíně, kde bral jenom bod. „Slavia má kvalitu hlavně v ofenzivě. Jurečka s Chytilem mají formu, dávají spoustu gólů. Ale jsou tam i další fotbalisté, kteří navíc hrají dost týmově. Bude to spíš o jejich herním stylu, návycích,“ míní Hofmann.

Moravané věří, že je vpři těžké šichtě podrží i oddaní fanoušci. O velikonoční šlágr je obrovský zájem. Moc volných míst v hledišti nezůstane. „Každé vyprodané utkání je super. Čím víc lidí přijde, tím lépe,“ uvedl Baránek.

Fotbalisté Kunovic (žluté dresy) v dohrávce 1. kola krajské I. A třídy skupiny B podlehli Dolnímu Němčí 1:2.
Třaskavé derby v Dolním Němčí: výhra Kunovic, tři červené karty i poničená zeď

Duely hrané pod umělým osvětlením a před plným stadionem má rád i Hofmann.

„Tyto zápasy jsou vždycky hezké, mívají atmosféru. Já se na to těším,“ pronesl.

Sobotní utkání Slovácka se Slavií se navíc ponese v duchu osvětové kampaně spojené se Světovým dnem autismu.

Rekordman Petržela se rozhodl, že za každý vhozený aut Slovácka při sobotním zápase věnuje prostřednictvím transparentního účtu Horní Dolní na vzdělávání žáků s poruchou autistického spektra na Základní škole a Mateřské škole Šafaříkova v Uherském Hradišti sto korun.

K jeho iniciativě se připojili i další hráči Slovácka a také soupeř.

„Já tyto akce rád podporuji. Jsem rád, že se v tomhle ohledu něco děje a že můžeme nějakou korunou přispět na dobrou věc,“ dodal Hofmann.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...