Slovácku patřila první desetiminutovka, kdy se hrálo pouze na polovině Orenburgu, ale z úvodního tlaku byla pouze šance Šašinky, který se probojoval až před gólmana, ale místo zakončení volil zbytečnou přihrávku. S přibývajícími minutami se hra vyrovnala a ruský tým několikrát nepříjemně zahrozil a prověřil gólmana Nguyena. Ten nakonec inkasoval ve 42. minutě, kdy se po rychlém brejku radovali hráči Orenburgu z vedoucí branky – 1:0.

Zdeněk Grygera
Klukům věřím, postoupíme! cítí Zdeněk Grygera

Slovácko se dočkalo vyrovnání na začátku druhého poločasu, kdy se ve 48. minutě po centru prosadil střelou na vzdálenější tyč Navrátil – 1:1.

Slovácko mohlo v následujících minutách otočit skóre utkání ve svůj prospěch, ale zakončení Divíška šlo vysoko nad a se střelou Sadílka si nadvakrát poradil gólman Orenburgu.

Ruský tým šel do vedení znovu v 63. Minutě. Po individuální akci se prosadil střelou na vzdálenější tyč Prudnikov – 2:1. Definitiva výsledku přišla šest minut před koncem. Merdovič našel přesnou přihrávkou Sadílka, který se nemýlil – 2:2.

Další branka již nepadla, a tak Slovácko v posledním zápase před odjezdem na herní soustředění remizovalo s Orenburgem 2:2.

Ve čtvrtek odjíždí Slovácko na soustředění do Slovinska, tam také odehraje v pátek další přípravné střetnutí. Soupeřem by měl být polský klub MKS Cracovia.

FK Gazovik Orenburg - 1. FC Slovácko 2:2 (1:0)

Branky: 48. Navrátil, 84. Sadílek.

Sestava 1.FCS: Nguyen (46. Bajza) – Divíšek, Kadlec (61. Merdovič) , Daníček, Tomič (46. Reinberk), Holzer (61. Cicilia), Havlík, Sadílek, Navrátil (61. Šimko), Juroška (73. Kudela), Šašinka (46. Mareček). Trenér. Martin Svědík.