Pro domácí byl zápas ligovou generálkou, utkání se tak hrálo na hlavním stadiónu desátého týmu loňského ročníku slovenské ligy.

V brance Senice se představil odchovanec Slovácka Tomáš Fryšták, která přišel na Záhoří z pražských Bohemians.

Novou posilu představilo také Slovácko – v roli asistenta trenéra byl poprvé u mužstva Josef Mucha. Jenom na lavičce začal nejlepší střelec přípravy Cicilia.

Ani jedno mužstvo ještě v přípravě neprohrálo. Aktivněji začali hosté, ale ze svého úvodního tlaku vytěžili jen několik rohů. Postupně se hra vyrovnala a hrozili také domácí. Po dvaceti minutách hry se Slovácko dožadovalo penalty za faul na Kohúta, hlavní arbitr byl ale jiného názoru. Po půlhodině hry se z trestného kopu parádně trefil Havlík, jenže gólman Fryšták ukázal, proč ho domácí kupovali – střelu vytáhl na roh.

Šest minut před poločasem šel do vápna Reinberk, jeho střelu mu domácí obrana ještě odblokovala, ale dorážka svátečního střelce Navrátila skončila v síti – 0:1.

Do druhého poločasu nastoupil střelec Cicilia, Daníček a na kraj obrany se postavil Divíšek. Slovácko začalo druhou půlku ostrou střelou Klimenta, která skončila těsně mimo.

V úmorném vedru se hrál druhý poločas většinou mezi šestnáctkami bez výraznějších gólových momentů.

Hodně vzruchu způsobila 75. minutě, domácí hráč nastřelil ruku Patrika Šimka, ale i přes velkou nespokojenost domácího publika se penalta nekopala.

Deset minut před koncem mohli domácí vyrovnat, ale utěšenou střelu zablokoval Hofmann.

V samém závěru mohl vedení Slovácka navýšit Cicilia, ale z těžké pozice mířil jenom do brankáře.

Ve čtvrtek by měli svěřenci trenéra Martina Svědíka odcestovat na desetidenní herní soustředění do Slovinska, kde mají v plánu odehrát tři zápasy.