Favoritem je samozřejmě aktuálně pátý mančaft nejvyšší soutěže.

„Samozřejmě do zápasu jdeme s tím, že chceme vyhrát a postoupit,“ říká trenér Slovácka Martin Svědík.

I když pohárový duel bere naprosto vážně, proti soupeři z nižší soutěže zřejmě pošetří některé opory. Prostor spíše dostanou méně vytížení hráči.

„Osu týmu bych ale rád zachoval. Určitě nevyměníme celou jedenáctku. Rozhodující bude aktuální zdravotní stav hráčů. Otazník visí hlavně nad Petrželou,“ pronesl Svědík, který moc dobře ví, že právě přes pohár vede cesta do kvalifikace o Evropskou ligu.

„Podcenění v žádném případě nehrozí,“ tvrdí.

Modrobílí prošli do osmifinále přes dvě venkovní výhry. Celek z Uherského Hradiště nejprve porazili Vrchovinu 5:0 a následně SK Benešov 3:1.

Žižkov musel absolvovat tři venkovní pohárové duely. V prvním kole Pražané zdolali Náchod 5:0, následně přetlačili Velvary 1:0 a naposledy si vyšlápli na prvoligovou Karvinou, kde zvítězili 2:0.

Fotbalisté Slovácka věří, že si fanoušci na stadion najdou cestu i uprostřed týdne. Vždyť celostátní pohár se v Uherském Hradišti hraje po dlouhých třech letech. Vedení klubu navíc snížilo cenu vstupného na padesát korun.

„Ženy, děti do patnácti let a držitelé permanentních vstupenek mají na pohárové utkání vstup zdarma,“ informuje mluvčí klubu Marek Jurák.

Fotbalistky Slovácka v 10. kole první ligy žen porazily plzeňskou Viktorii 1:0 a přeskočily ji na třetím místě.