Fotbalisté Slovácka šli do nadstavbovém části FORTUNA :LIGY se ztrátou dvou bodů na vysněné čtvrté místo. První úkol pro účast v pohárech zněl bodovat v Plzni. Martin Svědík udělal oproti vítěznému zápasu proti Zbrojovce dvě změny. V útoku dostal příležitost Brandner a v záloze naskočil od první minuty Holzer.

Domácí začali útočně. Už po pěti minutách hry vybojoval po centru z pravé strany v šestnáctce Mosquera, ale z nadějné prostor mezi třemi tyčemi netrefil.

Až do devatenácté minuty se na hřišti nic podstatného neudálo. Obrovská šance domácích byla k vidění o minutu později. Po zmatcích Holzera s Brandnerem se na vlastní polovině dostal k balonu Vydra a úplně sám pelášil na Nguyena. Slovácký gólman jeho úmysl o kličku vystihl a balon mu z kopaček pohodlně sebral.

Pom půlhodině hry zahrozilo také Slovácko. Brandner mířil hlavou těsně vedle brány a domácí fanoušci si mohli oddychnout.

Slovácko držel bodovou naději Filip Nguyen. Nejprve zneškodnil střelu Kalvacha a famózně vychytal i dorážku Chorého.

Tři minuty před odchodem do kabin se po nedorozumění hostujících stoperů a špatné nahrávce Kadlece dostal do nadějném pozice Chorý, ale vedl si nepřesně.

První půlka vyzněla jasně pro domácí tým, Slovácké bodové naděje držel skvělým výkonem gólman Filip Nguyen.

Už dvě minuty po přestávce jdou domácí do vedení. Kalvach rozehrál standardku přesným centrem na hlavu Hejdy a plzeňský kapitán se nemýlil – 1:0.

V 65. minutě bylo vyrovnáno. Střídající Trávník centroval na hlavu Kalabišky, jeho střela propadla nejistému Staňkovi do sítě – 1:1. Slovácko bylo v těchto pasážích lepším týmem, obrovskou šanci nedal Reinberk.

Patnáct minut před koncem šli domácí znovu do vedení. Po dvou minutách na hřišti střílí vedoucí branku Viktorie Durosinmni – 2:1.

Svěřenci trenéra Martina Svědíka zareagovali bleskově. Po rohu vrátil míč do ohně Petržela a jeho nahrávku usměrnil do sítě střídající Vecheta -2:2.

Ani ve čtyřminutovém nastavení už domácí nedokázali zvrátit výsledek. Slovácko odehraje druhé kolo nadstavby znovu venku. V příští kole jede na hřiště Bohemians 1905.

FORTUNA:LIGA, skupina o titul, 1. kolo:
FC VIKTORIA PLZEŇ - 1. FC SLOVÁCKO 2:2 (0:0)
Branky: 47. Hejda, 74. Durosinmi – 65. Kalabiška, 76. Vecheta. Rozhodčí: Petřík – Machač, Matoušek. Žlutá karta: Hejda (Plzeň). Diváci: 7 716.
Plzeň: Staněk – Řezník (72. Durosinmi), Hejda, Kaša, Holík – Ndiaye (72. Květ), Kalvach – Sýkora, M. Vydra (59. Kopic), Mosquera (83. Vlkanova) – Chorý (83. Kliment). Trenér: Michal Bílek.
Slovácko: Nguyen – Reinberk, Hofmann, Kadlec, Kalabiška – Daníček (56. Trávník), Havlík – Petržela (90+1. Juroška), Brandner (56. Vecheta), Holzer (56. Siňavskij) – Mihálik (75. Šašinka).Trenér: Martin Svědík.