„Nerozmýšlel jsem se dlouho. Věděl jsem, že chci ještě hrát. Jenom se trošku natahovalo. Dlouho jsme se nemohli s lidmi z klubu potkat, ale nakonec jsme sladili program a dotáhli to,“ líčí Petržela.

Jednačtyřicetiletý křídelník odehrál v české nejvyšší soutěži 511 utkání, rád by pokořil metu 555 startů, k tomu ale potřebuje odehrát minimálně dvě sezony. Zvládne to?

„Nějaké číslo jsem řekl, ale není to priorita. Uvidím, jak se budu cítit. Za rok si zase sedneme a uvidíme,“ zůstává v klidu.

Rekordman Petržela přivítal v týmu další dvě nové tváře. Po Jakubu Křišťanovi, který dorazil na Moravu z Teplic, se do tréninku se Slováckem zapojil také univerzál Filip Souček z pražské Sparty.

Defenzivní hráč, který může hrát ve středu zálohy i na stoperovi, naposledy působil v Jablonci. Kluby momentálně dolaďují formu jeho působení.

„Oslovil mě zájem vedení i trenéra. Vzal jsem si pár dní na rozmyšlenou a souhlasil. Jsem rád, že tady můžu být. Kluci mě přijali v pohodě,“ uvedl opavský odchovanec.

Na týdenní zkoušce je ve Slovácku Filip Vaško. Čtyřiadvacetiletý urostlý slovenský obránce naposledy působil v Michalovcích. Zemplínu pod vedením kouče Františka Straky pomohl zachránit slovenskou ligu, v dorostu působil v italském Udinese. Nyní si po vypršení smlouvy hledá nové angažmá.

Se Slováckem dál trénuje i Dyjan Carlo de Azevedo, k týmu se připojil i uzdravený dorostenec Novotný, naopak na marodce dál zůstává bojovník Daníček.

„Kabina se obměnila, omládla. Sice makáme, ale nálada je dobrá. Najde se i prostor na vtípky. Kluci jsou v pohodě, teď je potřeba se sehrát,“ ví dobře Petržela.

Pryč je brankář Borek, jenž se připravuje s druholigovým Vyškovem. V druholigovém týmu hostoval i v minulé sezoně.

Fotbalisté Slovácka se tento týden připravují v Hluku. U tvrze absolvují dvoufázové tréninky i společné obědy, jen spát jezdí hráči domů.

V úterý dopoledne běhali Petržela a spol. na ovále, ve velkém vedru absolvovali osm kilometrů. Odpoledne už byli na trávníku, pracovali s míčem.

„Běhání je v tomto horku nechutné, ale víme, že k fotbalu patří. Všichni trpíme a nadáváme, ale potřebujeme to do sebe dostat,“ ví dobře Petržela.

Celek z Uherského Hradiště druhý týden přípravy pod vedením koučem Westa zakončí v sobotu v Lanžhotě, kde od jedenácti hodin sehraje úvodní přípravný duel proti druholigové Zbrojovce Brno.

„Nyní toho každý z nás má dost. Určitě to nebude fotbal, kterým se chceme prezentovat v lize, i tak se ale pokusíme vyhrát. Dáme do toho maximum. Hlavně noví kluci se budou chtít ukázat,“ dodává Petržela.