TFF o tom informovala na svém webu a uvedla, že chystá právní kroky.

„Toto utkání se odehrálo bez vědomí TFF. Nedostali jsme žádnou žádost od členských asociací nebo zúčastněných klubů. Proto TFF na zápas nenasadila rozhodčího. Naše vyšetřování odhalilo, že utkání rozhodoval člověk bez platné rozhodcovské licence. V souvislosti s utkáním byl zahájen právní proces," uvedla turecká federace v prohlášení.

Bláznivý duel, který poznamenal vydatný liják i kontroverzní verdikty sudích, prohrálo Slovácko s Rapidem Vídeň 1:2: Více než výsledek se ale řešily jiné věci.

Moravané po utkání na sociální síti naznačili, že zápas, řízený tureckým rozhodčím, mohl být zmanipulovaný. V průběhu utkání byly při živých sázkách za bezbrankového poločasu i za stavu 1:1 těsně před koncem nezvykle nízké kurzy na to, že padnou další góly. Zápasem se zabývá i Fotbalová asociace ČR (FAČR).

Fotbalisté Slovácka (bílé dresy) na soustředění v Turecku podlehli Rapidu Vídeň 1:2.
Nestandardní sázky na duel Slovácka. Klub se vyjádřil, sudí zajišťovala agentura

Klub z Uherského Hradiště ale dosud nikdo nekontaktoval.

„My jsme už řekli, že rozhodčího jsme měli od agentury, která nám celkově zajišťovala soustředění. To, že by zápas snad neměl být ani nahlášený, se mi zdá až skoro divné. Ale nemám k tomu žádné bližší informace," uvedl mluvčí 1. FC Slovácko Marek Jurák.

Čtvrtý tým FORTUNA:LIGY se nyní připravuje v domácím prostředí. V pátek se ale do Turecka, kde absolvuje herní soustředění včetně tří přípravných duelů, znovu vrací.