Co nejdříve se zbavit záchranářských prací a v klidu dohrát zbytek sezony. To znělo z kabiny Slovácka před prvním kolem ligové nadstavby. Ve Skupině o záchranu začalo Slovácko proti Příbrami, na kterou se jí v sezoně mimořádně dařilo.

Na dvě výhry chtěli svěřenci Martina Svědíka navázat také ve třetím vzájemném duelu. V sestavě domácích scházel nemocný Zajíc, příležitost na hrotu útoku dostal zkušený Filip Hološko, na místě stopere dostal po delší příležitosti šanci Patrik Šimko.

Trenér Slovácka Martin Svědík
Svědík po demolici Příbrami: Je to jenom první krůček

Stejně jako na ostatních stadionech, také v Uherském Hradišti se před zápasem držela minuta ticha za tragicky zesnulého Josefa Šurala.

Slovácko začalo boj o záchranu famózně. Jestliže před třemi týdny také proti Příbrami čekali diváci na první gól sedm minut, tak v nedělním odpoledni přišla branka už po pěti minutách hry. Po narážečce Navrátila s Kalabiškou druhý jmenovaný technicky přehodil gólmana Příbrami – 1:0.

Druhý gól domácích přišel o čtyři minuty později. Centroval Reinberk, ve vápně byl znovu úplně volny Kalabiška, který s pomocí tyče skóroval podruhé – 2:0.

Parádní fotbalový moment přišel ve 13. minutě. Havlík pálil přímo z voleje, ale příbramský gólman Kočí předvedl krásný zákrok a balon vyškrábl nad.

V 17. minutě byla Příbram na ruční. Po nahrávce Navrátila vstřelil třetí branku domácích aktivně hrající Janošek. Pro záložníka Slovácka to byla první ligová trefa – 3:0.

Příbramský trenér Nádvorník reagoval na nepříznivý stav prvním střídáním. Antwiho vystřídal Jablonský.

Šest minut před odchodem do kabin se hosté znovu dostali do hry. S pomocí teče Patrika Šimka snižoval Jan Matoušek – 3:1.

Druhý poločas začal obrovskou šancí Navrátila, ale záložník Slovácka někde z hranice penalty pálil jenom do gólmana Kočího.

V 65. minutě to bylo znovu o tři branky. Chaluš chyboval, balon se dostal ke Kalabiškovi, který parádně obstřelil brankáře Příbrami – 4:1.

To ještě nebylo zdaleka všechno. Pátou branku Slovácka vstřelil patnáct minut před koncem trestuhodně neobsazený Hofmann – 5:1.

Šestý gól domácích mohl přidal Hološko, ale ve vyložené brankové pozici minul balón.

Zbytek zápasu už se dohrával jenom z povinnosti. Slovácko si výhrou zajistilo tři důležité body a přiblížilo se k definitivní záchraně ve FORTUNA:LIZE.

FORTUNA: LIGA - 1. kolo, Skupina o záchranu -

1. FC Slovácko – 1. FK Příbram 5:1 (3:1)

Branky: 5. 9. a 65. Kalabiška, 17. Janošek, 74. S. Hofmann – 39. Matoušek.

Rozhodčí. Matějček - Moláček, Hock. Žluté karty: Rezek, Keita. Diváci: 2 823.

1.FC Slovácko: Trmal – Juroška, S. Hofmann, Šimko, Reinberk – V. Daníček (76. Sadílek), Janošek – Navrátil, Havlík, Kalabiška – Hološko (79. Diviš). Trenér: M. Svědík.

1.FK Příbram: Kočí – Nitrianský, Tregler, Chaluš (74. Kingue), Antwi (18. Jablonský) – Mingazov, Soldát, Květ, Rezek, (56. Keita) – Matoušek – Fantiš. Trenér: R. Nádvorník.