Utkání si nenechají ujít ani bývalí hráči nebo trenéři Slovácka. Účast přislíbil Karel Jarolím, Michal Meduna, Jan Nezmar, Vladimír Malár, Tomáš Polách, Jan Rajnoch a další borci, kteří před dvaceti lety stadion zápasem s Borussií Mönchengladbach otvírali.

První ligový duel odehrál tehdejší Synot s Olomoucí 18. října 2003, o týden později se na novém stadionu představil Slovan Liberec. Severočeši se na druhou stranu republiky vraceli s těsnou porážkou 1:2 a stejný výsledek by Moravané brali i tentokrát.

Kadlec a spol. se ve svátečním střetnutí chtějí odrazit od poctivé defenzivy. Pokud chtějí s Libercem bodovat, musí po utkání na Slavii zlepšit přechodovou a finální fázi.

„Bude to jenom na nás, zda se dokážeme prosadit, nebo ne," ví dobře asistent trenéra Slovácka Jan Baránek.

Uherskohradišťský tým čeká doma těžká šichta. I když Slovan ani letos nijak nezáří a v tabulce je až devátý, naposledy jasně přehrál Plzeň 3:0, předtím potrápil i Slavii, které smolně podlehl gólem z poslední minuty 2:3.

„Liberec má hodně zajímavé, ofenzivní mužstvo s výraznými individualitami. Výborný soupeř má zajímavé herní pojetí, vpředu kvalitní hráče, jako jsou Kulenović, Tupta, Višinský nebo Frýdek," říká Baránek.

Záložník Slovácka Marek Havlík po boku manželky Romany.
Záložník Slovácka Havlík ve 28 letech vstoupí do Klubu legend: Je to pocta

Stejné borce vyzdvihl i záložník Matěj Valenta. Středopolař Slovácka se na souboj s bývalým klubem těší, byť ví, že jeho nové parťáky čeká těžká a běhavá šichta.

„Jsem zvědavý, v jakém rozpoložení k nám Liberec přijede, protože porazit Plzeň doma 3:0 je skvělé. Slovan má ale výsledky nahoru a dolů, i když hlavně v mezihře a finální fázi má šikovné hráče, jako Tupta, Frýdek a pomáhá jim i Kulenovič, který uhrává dost balónů, takže na tento trojzubec bychom se měli připravit nejvíc,“ myslí si Valenta.

Ani další záložník Marek Havlík nečeká jednoduché střetnutí. „Liberec vyhrál doma nečekaně s Plzní. Pod trenérem Kozlem hrál výborný kombinační fotbal. Liberec je celkově nepříjemný mančaft, všichni jsou neustále v pohybu. My ale domácí zápasy chceme zvládat," pronesl.

Rodáka z Lubné na Kroměřížsku čeká mimořádné utkání. Pokud nastoupí, odehraje tří stý ligový zápas a jako jeden z nejmladších členů vstoupí do Klubu legend české nejvyšší soutěže.

Záložník Slovácka Marek Havlík po boku manželky Romany.
Není jediný ligový zápas Marka, který bych neviděla, tvrdí Havlíková

„Tyto věci nesleduji, ale je to pro mě pocta, že jsem mohl odehrát za Slovácko tolik zápasů. Jsem rád, že jsem v Hradišti mohl nakouknout do ligy a být tady tak dlouho. Asi je to výsledek mojí práce a toho, že je se mnou ve Slovácku spokojenost," prohlásil osmadvacetiletý záložník, který je paradoxně se třemi brankami nejlepší střelec mužstva.

„Je to trošku úsměvné, nikdy jsem nebyl žádný velký kanonýr," připomíná s úsměvem.

Nejen na Havlíkův milník jsou fanoušci zvědaví.

„Brány stadionu se v sobotu otevřou ve čtrnáct hodin a ve Slovácké dědině za tribunou B vám bude hrát DJ Andrew Rabbit. Od 14:20 do 14:40 bude probíhat autogramiáda legend 1.FC Synot a ve Fanshopu si můžete zakoupit speciální edici triček k výročí stadionu," láká příznivce do hlediště mluvčí Slovácka Marek Jurák.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...