„Jsme nesmírně rádi, že se po několikaletém čekání podařilo získat pro náš klub status Klubové akademie. Mládež vždy byla a bude pilířem našeho klubu. Celý projekt je navázán a podmíněn naší koordinací s krajem a městem, kde nás čekají ještě další konkrétní jednání,“ uvedl ředitel 1. FC Slovácko Petr Pojezný.

„Věříme, že se nám podaří projekt rozvinout a zvýší se tím motivace pro naše stávající i nové mladé naděje,“ přidává.

O udělení licence klubové akademie pro moravský klub rozhodl výkonný výbor FAČR na svém zasedání minulé úterý.

Statut se podařilo vyjednat i díky aktivnímu přístupu Zlínského kraje. Společně se Slováckem totiž uspěl i konkurenční Fastav.

„Zlínský kraj už i na samotném začátku aktivně podpořil vznik těchto akademii, které přitáhnou mladé sportovce k fotbalu a pro klub znamenají i vyšší finanční podporu ze strany FAČR. Jsme proto rádi, že společnými silami se nám podařilo dosáhnout úspěšnému udělení licence,“ uvedl radní Zlínského kraje Jiří Jaroš.

Klubová akademie je statut, který je postaven na základních principech výchovy talentované mládeže – plnění školních povinností, adekvátní stravování a regenerace, kvalitní tréninkový proces a zajištění patřičného zázemí pro všechny věkové kategorie v klubu.

Těchto vrcholových center je k dnešnímu dni v celé republice patnáct.