Svěřenci trenéra Martina Svědíka v neděli vyzvou pražskou Spartu, poslední výsledky jim dodávají kuráž a sebevědomí před těžkou nedělní šichtou.

Moravané vědí, že Letenští se neporážejí každý den, přesto se jim to v minulosti párkrát povedlo. Poslední zápas doma jim sice nevyšel, ale v předcházejících čtyřech duelech favorita na vlastním stadionu okradli, nyní se pokusit srazit Pražany znovu.

„Na těžký zápas se pečlivě připravujeme. Mužstvo si věří, doma chce potvrdit předcházející výkony a výsledky. Nebude to vůbec jednoduché, ale máme na to, abychom Spartu potrápili a třeba jí i sebrali nějaké body,“ věří asistent trenéra Slovácka Jan Palinek.

Bez šance Moravané, kterým bude scházet vykartovaný kapitán Daníček, rozhodně nejsou. Sparťané totiž nejsou v top formě. Kotalův tým nezvládl tři z posledních čtyř soutěžních zápasů, celkově prohrál sedm z posledních deseti duelů.

Za sebou navíc mají čtvrteční prohranou pohárovou bitvu s AC Milán. Byť kouč Kotal šetřil většinu opor a Sparta nastoupila v posledním zápase základní skupiny H s výrazně omlazenou sestavou, únava z náročného programu se může projevit.

A právě toho chce celek z Uherského Hradiště využít. Na druhé straně Dočkal a spol. se chtějí fanouškům omluvit za nepovedené derby se Slavií. „Zápas s AC Milán nás musí nakopnout. Derby nebylo dobré, ale je to za námi a teď je Slovácko. Bude to o nás, jak si s tím poradíme. Doufám, že zápas pro nás bude vítězný," uvedl asistent trenéra Sparty Luboš Loučka.

Hráči Slovácka se na střet s velkým favoritem těší. „Určitě je to velký svátek. Sparta patří k nejlepším klubům v Česku. Bude to vyhecované, ale chceme utkání zvládnout,“ říká brankář Pavol Bajza.

Nová jednička Moravanů zná recept i úspěch. „Trenéři nás na zápas nachystají, ale musíme hrát ze zabezpečené obrany a vyrážet do rychlých protiútoků,“ radí spoluhráčům z pole.

FORTUNA:LIGA, 11. kolo -

1. FC Slovácko (6.) - AC Sparta Praha (2.)

Výkop: neděle v 16.00, Městský stadion Miroslava Valenty v Uherském Hradišti

Rozhodčí: Machálek - Blažej, Hurych (Dorušák) | VAR: Orel | AVAR: Horák

Ligová bilance: 7-3-26

Poslední zápas: 0:2 (65. Vindheim, 79. Kanga z penalty, 14. června 2020)

Pravděpodobné sestavy: Slovácko: Bajza - Reinberk, Kadlec, Hofmann, Šimko – Petržela, Havlík, Sadílek, Navrátil, Kalabiška – Kliment. Trenér: Svědík.

Sparta: Nita – Sáček, Čelůstka, Hancko - A. Vindheim, Pavelka, Krejčí ml., Dočkal Plavšič - Juliš, Moberg Karlsson. Trenér: Kotal.

Tip Deníku: 1:1