O Kozáka, který přišel do Uherského Hradiště letos v létě z Maďarska, má údajně zájem sousední Zlín, ale zda dojde k transferu mezi krajskými rivaly jisté není.

Také o Levina, jenž v minulosti nosil dres pražských Bohemians, Jihlavy či Mladé Boleslavi, by mohl být v jiných klubech zájem. „Uvidíme, zda si něco seženou,“ říká sportovní ředitel Slovácka Veliče Šumulikoski.

ZIMNÍ PŘÍPRAVA 1.FC SLOVÁCKO
27. a 28. prosince – kondiční testy
4. až 11. ledna – herní soustředění v Turecku (2 zápasy v jednání)
14. až 21. ledna – herní soustředění v Chorvatsku
15. ledna – NK Hajduk Split – 1.FC SLOVÁCKO (Umag)
18. ledna – Budafoki MTE – 1.FC SLOVÁCKO (Umag)
21. ledna – NK Bravo – 1.FC SLOVÁCKO (Umag)
28. ledna – start jarní části ligy (1.FC SLOVÁCKO – SK České Budějovice)

Druholigový Vyškov touží po stoperu Jaromíru Srubkovi, jenž v nižší soutěži zatím hostuje. Vyškov by rád odchovance Opavy, který působil i v Baníku Ostrava, vykoupil. Ve hře je i výměna, Slovácko má totiž zájem o některé hráče Vyškova.

Hráčem uherskohradišťského celku je i Alden Šuvalija. Dvacetiletý Bosňan podzim strávil ve Zlatých Moravcích, kde by měl pokračovat i na jaře. „Další půlrok na hostování mu prospěje,“ je přesvědčený Šumulikoski.

Vedení Slovácka se poohlíží i po posilách, žádné drahé nákupy ale neplánuje. Ve hře jsou spíše příchody mladých fotbalistů s perspektivou. „Musí nám to dávat smysl,“ opakuje Šumulikoski.

Kadlec a spol. si nyní užívají volno. Ve volnu ale plní individuální tréninkový plány, běhají na hodinky. Dovolená jim skončí ale už po Vánocích, 27. a 28. prosince jsou na programu fyzické i zdravotní testy.

Před Silvestrem ještě absolvují pár tréninků, ve středu 4. ledna tým odcestuje do Turecka.

Vánoční halový turnaj kategorie U9 zpestřila návštěva fotbalisty ligové Slavie Praha Davida Juráska.
Jurásek vzal přítelkyni na Maledivy, odpočívá hlavně doma na Slovácku

„První soustředění bude spíše zaměřené na kondici, odehrajeme tam ale i dva přípravné zápasy. Soupeře zatím neznáme, jsou v jednání, ale nabízejí se nám týmy z nižších soutěží, což by nám ale nevadilo,“ uvedl Šumulikoski.

Herní formu budou Moravané ladit na kempu v chorvatském Umagu, kde účastníka základní skupiny Evropské konferenční ligy čekají tři kvalitní soupeři.

Jedním z nich je i chorvatský Hajduk Split, dále se Svědíkovi svěřenci utkají s maďarský týmem Budafoki MTE a sedmý tým slovinské ligy, NK Bravo.

„V Umagu máme skvělé podmínky na přípravu, které nám naprosto vyhovují,“ dodává Šumulikoski.