Hlavně první v podobě Liberce bude pořádně složitá. Slovan v minulém kole rázně ukončil jarní neporazitelnost Mladé Boleslavi a díky brankám Potočného s Malinským ze druhé půle se posunul v tabulce na šesté místo, které Severočeši chtějí potvrdit i doma proti Slovácku.

„Liberec má kvalitní tým. Přišel tam Kozák a má řadu šikovných hráčů, takže to rozhodně nebude jednoduché utkání,“ ví nejen útočník Slovácka Tomáš Zajíc.

Moravané ovšem neskládají zbraně. U Nisy se pokusí zvítězit, i když to bude pořádná fuška.

„My se tam jedeme porvat o body. Nic zadarmo jim nenecháme,“ říká Zajíc.

Velkým varováním pro borce z Uherského Hradiště je nepovedený duel v Teplicích, kde Slovácko herně i výsledkově propadlo a zkomplikovalo si situaci ve FORTUNA:LIZE.

„Všechny nás mrzí také tři remízy, které jsme uhráli doma s Mladou Boleslaví, Jabloncem a v Opavě. Byly to zápasy, ve kterých jsme byli vítězství blíže,“ uvědomuje si Zajíc.

Zatímco mladý forvard pomýšlí na desítku, trenér Martin Svědík dál zůstává nohama pevně na zemi.

„My se musíme dívat sami na sebe. Aktuálně je důležité, abychom zvládli zápas v Liberci. Ve finále se musíme se soustředit na to, abychom udělali, co nejvíc bodů,“ prohlásil kouč Slovácka, který bude ve velikonočním duelu postrádat zraněného stopera Kadlece. Jinak je tým kompletní.

FORTUNA:LIGA, 29. kolo –

FC Slovan Liberec (6.) – 1. FC Slovácko (12.)

Výkop: dnes v 17.00, stadion U Nisy

Rozhodčí: Rejžek - Kotalík, Pečenka (Franěk)

Ligová bilance: 19-11-3, poslední zápas: 1:0 (30. Aleš Nešický), 10. listopadu 2018

Pravděpodobné sestavy: Liberec: Nguyen – Koscelník, Kačaraba, Karafiát, Hybš – Malinský, Breite, Oscar, Mara, Potočný – Kozák.

Slovácko: Trmal – Juroška, Hofmann, Franič, Divíšek – Daníček, Janošek – Diviš, Havlík, Navrátil – Zajíc.

Tip Deníku: 1:1