Druhý jmenovaný, šestadvacetiletý Bosňan, není pro český fotbal neznámou tváří.

Zhruba před čtyřmi lety zkoušel štěstí v druholigovém Táborsku.

Je starším bratrem Eldara, který ve Slovácku před nedávnem působil a přestoupil do pražské Sparty.

Řecký záložník a Čivič nastoupili proti sedmému týmu nizozemské ligy AZ Alkmaar v základní sestavě. Srb střídal po hodině hry Hofmanna.

V nepříliš pohledném prvním poločase se ve 33. minutě dostal do vedení nizozemský tým.

Patnáctiletá stoperka Slovácka Lucie Jelínková patří mezi talentované fotbalistky České republiky.
Fotbalistka Jelínková je fanynkou Ramose. Chce si zahrát Ligu mistryň

Gólová šance se zrodila po pravé straně gólmana Daňka. Po parádní přihrávce dostal míč Johnsen a z nějakých patnácti metrů obstřelil gólmana Slovácka – 1:0.

Deset minut po přestávce se za zákrok nové tváře v dresu Slovácka Nikose Anastasopoulose kopala proti týmu Martina Svědíka penalta. Střídající gólman Nemrava, ale střelu Vejinoviče vystihl.

Druhý poločas se hrál většinou pod taktovkou nizozemského týmu, ale poslední slovo mělo Slovácko.

Dvě minuty před koncem dostal na velké vápno balon David Machalík a přesnou střelou k levé tyči srovnal – 1:1.
Remízu proti kvalitnímu soupeři trenér Martin Svědík bral, ale k výkonu svých svěřenců byl kritický.

„Z kondičního hlediska utkání splnilo naše představy, ale v dalších aspektech nás soupeř předčil,“ řekl pro klubový web trenér Slovácka a poukázal na špatnou organizaci hry.

„I přesto že jsme v plné zátěži a únava se na hráčích logicky projevuje, tak jsou věci, které musíme zvládat. Z hlediska organizace naší hry tam bylo spoustu nedostatků. Velké množství míčů jsme zbytečně ztráceli ani z hlediska presinku to nebylo ono. Máme na čem pracovat,“ ví trenér Slovácka.

Druhý přípravný zápas na soustředění odehrají svěřenci Martina Svědíka už dnes proti kazašskému FK Žetis.

Mladý brankář Matouš Trmal se chce v základní sestavě Slovácka udržet i na jaře.
Matouš Trmal hlásí z Turecka: Máme tady skvělé podmínky