Hosty od těsné porážky 0:1 neuchránili ani bývalí hráči Slovácka. V záložní řadě Slezanů totiž nastoupili Machalík s Valentou, na pravé straně operoval Hlúpik. Devátý tým druhé ligy navíc vedl někdejší kouč Slovácka Svatopluk Habanec.

Návrat do známého prostředí mu nakonec úplně nevyšel, ale Třinečtí souboj se soupeřem z vyšší soutěže zvládli.

Aktivněji začali hosté, už po sedmi minutách hry nebezpečně hlavičkoval Kušnír. Domácí odpověděli nadějným centrem Navrátila, ale ani Jurečka se Sadílkem na míč nedosáhli.

Druhý jmenovaný hráč měl obrovskou šanci na vedoucí branku zápasu, ale v polovině prvního dějství ho vychytal gólman Třince – to byla tutovka, která by se měla proměňovat.

Třinecký brankář se vyznamenal i při střele Daníčka. První půlka byla vyrovnaná, Slovácko ztrácelo hodně míčů ve středu hřiště. Třinec hrozil hlavně z rychlých brejků.

Do druhého poločas poslal domácí kouč čtyři nové hráče. Pět minut po změně stran mohl skórovat aktivní Petržela, gólman hostů už byl překonán, ale jeho střelu zastavila tyč.

Po hodině hry už šlo Slovácko do vedení. Parádní centr Sadílka proměnil střídající Zajíc. Z pěti metrů neměl problém hlavičkou míč dopravit do sítě – 1:0.

Dvacet minut před koncem prostřídal hostující trenér šest hráčů. Deset minut před koncem se v nadějné pozici objevil Hofmann, ale třinecký gólman jeho dorážku zpacifikoval. V závěru už se hrálo většinou mezi šestnáctkami. Domácí si svoji nejtěsnější výhru uhájili.

Přípravný fotbal -

FC Slovácko – FK Fotbal Třinec 1:0 (0:0)

Branka: 61. Zajíc. Rozhodčí: Adámková. Bez diváků.

1.FC Slovácko: 1. poločas: Trmal – Zahustel, Hofmann, Kadlec, Reinberk – Petržela, Sadílek, Daníček, Havlík, Navrátil – Jurečka.

2. poločas: Trmal – Divíšek, Hofmann, Daníček, Reinberk (61. Juroška) – Petržela (61. Kohút), Sadílek, Mareček, Navrátil – Jurečka – Zajíc. Trenér: Martin Svědík.

FK Fotbal Třinec: Chmiel – Janoščín, Bedecs, Kušnír, Omasta – Cienciala, Machalík, Steinhübel, Valenta, Hlúpik – Akulinin. Trenér: Svatopluk Habanec.