Tým vedený trenérem Petrem Vlachovským nechce být v Doosan Areně za otloukánka, získaný bod by však byl pro Moravany obrovským úspěchem.

„Plzeň je mistr ligy a jedno z nejkvalitnějších českých mužstev, ale rozhodně tam nejedeme v poraženecké náladě a pokusíme se tam bodovat,“ prohlásil kouč Slovácka Petr Vlachovský.

Pětatřicetiletý trenér má i přes domácí porážku s Teplicemi dál důvěru vedení klubu. Mužstvo na víkendovou šichtu pečlivě připravoval. „Věřím, že se poctivá práce v tréninku projeví i v samotném zápase,“ přeje si Vlachovský.

Aktuálně poslední tým FORTUNA:LIGY za pochodu mění nějaké věci a postupně pracuje na odstranění nedostatků. Hlavní je vyvarovat se zbytečných chyb, plnit taktické pokyny trenérů, být důsledný při zakončení i v obranné činnosti. „Hlavně se o body musíme porvat, přidat nějakou kvalitu a hlavně šance proměnit, protože v Plzni jich mít asi moc nebudeme,“ tuší záložník Slovácka Lukáš Sadílek.

Plzeňští sice naposledy ztratili body v Ďolíčku s Bohemians 1905, ale v úterý proti Realu Madrid ukázali, že fotbal hrát umějí. „Každý to utkání Plzně viděl,“ říká Sadílek. „Real sice není v ideálním rozpoložení, ale Viktorka rozhodně ukázala svou kvalitu a Madrid se nakonec do poslední chvíle bál o výsledek,“ připomíná úterní duel záložník Slovácka.

Vrbův tým dlouhodobě patří k ligové špičce, což jeho výsledky jenom potvrzují. Slabiny se v plzeňském mužstvu hledají velmi složitě. „Každý tým ji má,“ říká Lukáš Sadílek. „My budeme muset využít každou skulinku, která se objeví. A pokud chceme přemýšlet o bodovém zisku, tak se to musí všechno sejít a my musíme předvést nadstandardní výkon,“ prohlásil rodák z Uherského Ostrohu.

Šikovný záložník se v minulé sezoně na půdě plzeňské Viktorky střelecky prosadil. Moravané i díky Sadílkově trefě skolili Plzeň a v poháru šli dál. Na jaře pak Slovácko na hřišti mistra uhrálo remízu. „Ukázalo se, že když tam nejedeme ustrašení s poraženeckou náladou, tak nějaký ten bod si odvézt můžeme. Od nás navíc nikdo nic nečeká, takže my tam můžeme jenom překvapit,“ připomíná Sadílek.

Celek z Uherského Hradiště se po slušném rozjezdu dostal do nečekané šlamastyky. Z bídy Slovácko nedostal ani kouč Vlachovský, jenž svého kolegu Korduly nahradil minulý týden. „Po pěti kolech jsme měli devět bodů a mysleli si, že to půjde a pak přišel takový sešup,“ kroutí hlavou Sadílek. „Teď už je to hlavně o hlavě a my se na ty prohry nesmíme ohlížet a musíme se dívat jenom dopředu. Ať už je to Plzeň, nebo jakýkoliv jiný soupeř, tak musíme bojovat a sérii proher přerušit,“ pokračuje odchovanec Slovácka, kterého trápí nejen prodlužující se série porážek, ale také laciné inkasované branky.

„Hlavně těch brzkých gólů je opravdu hodně a nám to pak komplikuje cestu za případným bodovým ziskem. Naopak soupeři to pomůže,“ líčí autor dvou ligových branek. „Pokud vstřelíte první gól a jdete do vedení, tak vás to uklidní. Nám se to v posledních zápasech nedaří a hned zkraje utkání musíme dotahovat nepříznivý výsledek. I když pak máme míč na kopačkách a vytvoříme si šance, tak nás trápí koncovka. Soupeř pak z druhé šance přidá druhou branku a je po zápase,“ povzdechne si Sadílek.

Utkání 13. kola FORTUNA LIGY je na programu v neděli 28. října od patnácti hodin.