Páteční zápas brankami rozhodli Ondřej Mihálik a Marek Havlík z penalty.

Přípravný fotbal -
FK Budućnost Podgorica – 1. FC Slovácko 1:2 (0:0)
Branky:
88. Grbič – 69. Mihálik, 85. Havlík z penalty.
Slovácko: Heča – Blahút (46. Kalabiška), Daníček (46. Hofmann), Kadlec (70. Srubek), Reinberk (81. Kudela), Trávník, Havlík (86. Kvasina), Juroška (60. Sinyavskiy), Kim (46. Kohút), Petržela (60. Mihálik), Cicilia (60. Vecheta).

„Do zapasu jsme chtěli jít z dobře organizované defenzívy. To se nám povedlo, kdy v prvním poločase jsme soupeře do ničeho nepustili. Byli jsme aktivnější a lepší na míči. Nicméně Podgorica každý nadějný brejk nebo akci přerušila faulem, a také proto jsme si nevytvořili větší šanci. Ve druhé polovině jsme byli nebezpečnější a dokázali jsme několikrát zachytávat míče dobrým presinkem. Z toho pramenily situace ať už ze stran, nebo přímo střelou. V zápase jsme podali zodpovědný a pracovitý výkon, za výhru jsme rádi, jen jsme to měli dohrát s čistým kontem,“ hodnotil utkání asistent trenéra Slovácka Tomáš Palinek.

Slovácko mělo v zápase herní převahu a drželo míč více na kopačkách, ale útočná snaha Moravanů končila před pokutovým územím soupeře. Svědíkův tým byl sice častěji na polovině Podgorici, ale gólmani byli víceméně bez práce.

Kadlec a spol. měli herně navrch i po změně stran, kdy přišly také šance. Havlík po standardní situaci nejprve zazvonil na brankovou konstrukci Podgorice a velkou šanci měl Cicilia, kterého našel centrem Kalabiška, ale z malého vápna mířil nad.


Slovácko šlo do vedení v 69. minutě, kdy střelu záložníka Trávníka dorazil do sítě pohotový Mihálik.

Pojistku chvíli před koncem přidal Havlík, jenž proměnil pokutový kop nařízený za faul na střídajícího Vechetu. Obránce Podgorice byl navíc po druhé žluté kartě vyloučen.

Soupeř už dokázal výsledek v závěru pouze zkorigovat na konečných 1:2. Do vápna se dostal Grbič, který se prosadil střelou na zadní tyč. Slovácko mohlo v samotném závěru ještě přidat třetí branku, ale únik Trávníka gólman Podgorice zneškodnil.

Slovácko odehrálo v přípravě celkem pět přípravnách zápasů. Třikrát zvítězilo, jedenkrát remizovalo a podlehlo pouze v kontroverzním zápase s vídeňským Rapidem. Všechny zápasy se odehrály na v Turecku, kde byl tým na soustředění hned dvakrát.

„Největší výhodou byla samozřejmě přírodní tráva, přeci jen je zde o patnáct stupňů víc a na povrchu je to samozřejmě poznat. Na prvním soustředění jsme měli více prostoru co se týče tréninkových ploch, teď zde bylo více mužstev, takže jsme se museli střídat, ale s případnou přípravou v domácích podmínkách by to bylo něco nesrovnatelného,“ uvedl Palinek.

„Co se týče přípravných zápasů, tak je dobře, že jsme měli soupeře z různých lig, poznali jsme způsoby hry jakým hrají Ukrajinci, Černohorci, Srbové a třeba rumunská Craiova s námi hrála generálku, takže konfrontace hodnotíme určitě pozitivně. Celkově je příprava náročná, ale není to nic, co by tým nezvládl. Hráče je třeba pochválit, protože poctivě makají. Věřím, že na ligové zápasy budeme dobře naladění,“ dodává Palinek.

Moravané se z Turecka vrací domů, po krátkém volnu se začnou chystat v domácích podmínkách na ligový duel s Pardubicemi.