„Samozřejmě není to jako hrát bez masky, ale myslím, že to je v pohodě,“ uvedl bývalý obránce Leverkusenu, Sparty či Fenerbahce.

S maskou nastupoval už před Mistrovstvím Evropy v Polsku a na Ukrajině v roce 2012.

Při turnaji ale ochrannou pomůcku odložil a vytáhl ji až nyní, po více než jedenácti letech.

„Ještě že jsem ji nevyhodil. Nyní jsem ji oprášil a trénuji s ní. Obličej mám naštěstí pořád stejný, takže pasuje,“ hlásí s úsměvem.

Zdroj: Youtube

Poranění v obličeji si přivodil v Olomouci při běžném hlavičkovém souboji.

„Chtěl jsem hlavičkovat balón, který šel na zadní tyč a střetl jsem se tam hlavou s domácím hráčem. Já jsem tam šel nosem a on zadní částí hlavy, takže mně v tom křuplo, a když jsem viděl, že mi z nosu teče krev, tak jsem věděl, že je asi zle. V pondělí na rentgenu se potvrdilo, že je to zlomené,“ vrací se k inkriminovanému momentu zkušený obránce.

Zkušený gólman Tomáš Fryšták bude pokračovat ve Slovácku.
Proti Bohemians budou rozhodovat maličkosti, ví Fryšták. Co smlouva ve Slovácku?

Že by při domácí rozlučce chyběl, ale nepřicházelo v úvahu.

Kadlec chce hrát a pomoct týmu k další výhře. „Je to poslední utkání roku 2023 v domácích podmínkách a uděláme maximum pro to, abychom se s našimi fanoušky rozloučili vítězně a užili si spolu pozápasovou děkovačku,“ přeje si. 

Fotbalisté Slovácka jsou na tom nyní daleko lépe než neoblíbení klokani, kteří za sebou mají historickou účast v předkole Evropské konferenční ligy.

ASISTENT PALINEK OČEKÁVÁ DOBRÝ ZÁPAS

Celek z Uherského Hradiště se stejně jako v minulých sezonách drží v elitní šestce. Bodoval v nejvyšší soutěži popáté za sebou a po remíze v Olomouci 1:1 se udržel před Sigmou o bod na třetím místě neúplné tabulky.

Pražané naposledy remizovali v Teplicích a jsou až devátí. „Oni jsou pořád takoví zarputilí, hlavně doma hrozně nepříjemní. Bohemka má dobře složený a vyvážený tým, ve kterém nechybí rychlostní typy hráčů ani bojovníci. Nejen proto očekávám dobrý zápas,“ prohlásil asistent trenéra Slovácka Tomáš Palinek.

Moravané sice v létě v Ďolíčku vydřeli výhru 1:0, v minulé sezoně ale klokany neporazili ani jednou a na soupeře mají dál pifku.

Cesta k úspěchu i přes mrazivé počasí a horší terén vede přes poctivý nátlakový fotbal, organizovanou obranu a důslednost vzadu i v ofenzivě.

„Pokud k utkání přistoupíme tak, jak máme, tak si půjdeme pro tři body,“ nepochybuje Palinek.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...