„Mohu říct, že po těch dvou letech je ze mě z velké části Moravák. Mám tady spoustu kamarádů, známých. Všichni lidé na mě byli milí, přijali mě,“ říká v rozlučkovém videu na klubovém videu Nguyen.

Zkušený gólman přišel do Uherského Slovácka v létě 2021 z Liberce.

„Když jsme sem přišel, byl jsem mile překvapený, jaká atmosféra při každém domácím zápase panuje. Fanouškům chci za celé dva roky poděkovat, jak mě přijali a v době, kdy se nedařilo, podporovali. Vždycky byli pro celý tým hnacím motorem,“ prohlásil.

Odchovanec pražské Sparty v dresu Slovácka odchytal celkem 76 soutěžních utkání. Ve FORTUNA:LIZE nastoupil v šedesáti duelech, ve kterých si připsal devatenáct čistých kont.

Dalších pět utkání přidal v národním poháru, kdy se Slováckem slavil zisk MOL Cupu po výhře 3:1 nad pražskou Spartou.

„Byl to největší zápas,“ tvrdí. „Pro spousta lidí v klubu to byla vůbec první trofej,“ připomíná.

Fotbalisté Slovácka (modré dresy) v úterním přípravném zápase zdolali na hřišti v Rohatci Podbrezovou 4:0.
Slovácko si poradilo s Podbrezovou. Kouče Svědíka obdaroval starosta Rohatce

V dresu Slovácka pak odchytal rovněž jedenácti utkání v evropských pohárech. „Zapomenout nesmím ani na postup do základní skupiny Konferenční ligy, když jsme doma porazili AIK Stockholm 3:0 a ve venkovní odvetě náskok uhájili.

Všechny zápasy v Evropě ale měly skvělou atmosféru,“ dodal.

Nguyen bude dalším gólmanem z FORTUNA:LIGY, který odchází do Vietnamu. Na začátku roku již do jihoasijské země přestoupil bývalý hráč Bohemians 1905 Patrik Le Giang.

Nguyena ve Slovácku střídá Milan Heča, který se po pěti letech vrátil ze Sparty. V kádru zůstávají i Tomáš Fryšták s Jiřím Borkem.