„Určitě musíme podat týmový výkon. Vzadu být hodně u sebe a zaskakovat jeden za druhého. Olomouc je silná na míči, její hráči umějí dobře míč prostrkávat za soupeřovu obranu. Na druhé straně právě to, jak jsou vzadu otevření, by nám mělo dávat prostor pro brejkové situace, které musíme hlavně dobře vyřešit,“ říká stoper Slovácka Jiří Krejčí.

Celek z Uherského Hradiště potřebuje v úvodu sezony sbírat body, aby na jaře neměl starosti se záchranou.

V atraktivním zápase chce Kordulův tým využít náročného programu Hanáků, kteří ve čtvrtek večer odehráli těžké utkání s kazašskou Kajrou Almaty.

„Olomouc bude mít v nohách utkání Evropské ligy, za což jsem trošku rád, protože když jsem viděl Sigmu v Mladé Boleslavi, kde byla velmi pohyblivá a silná na míči, tak nás nečeká jednoduché střetnutí,“ tuší Krejčí.

Dvaatřicetiletý zadák věří, pohárový duel sebere Hanákům spoustu energie, která bude Sigmě scházet právě v ligovém duelu se Slováckem.

„Podobné to bylo se Spartou, která před našim utkáním hrála se Suboticou a v závěru bylo znát, že jim docházejí síly,“ vrací se k předcházejícímu střetnutí Krejčí.

Poslední vzájemný souboj lépe zvládla Olomouc, kde Daníček a spol. i přes slušný výkon prohráli 0:1.

„Já jsem v tom zápase nehrál, ale byli jsme lepším mužstvem, měli jsme dost šancí a smolně jsme tam prohráli a po zápase jsme byli z výsledku hodně zklamaní,“ vzpomíná Krejčí na poslední utkání se Sigmou.

Prohra po dobrém výkonu s psychikou týmu tehdy nezamávala a v dalším kole Slovácko porazilo pražskou Bohemku.

„Každý to má v hlavě nastavené individuálně. Samozřejmě hodně věcí se hodnotí podle výsledku. Když vám utkání nevyjde podle představ herně, ale zvládnete ho výsledkově, tak se to tolik neřeší. Naopak když jste herně lepší a prohrajete, tak je to frustrující. Já se k tomu vždycky v hlavě vracím dva až tři dny, kdy si rozebírám chyby a přemýšlím nad tím, co se dalo udělat lépe. Konči to tím, že si utkání rozebereme na videu a pak se již soustředím na další utkání,“ líčí Krejčí.

Toho poslední porážka na Spartě stále hryže.

„Myslím si, že jsme se snažili hrát a měli jsme několik zajímavých brejků a šancí, které jsme bohužel dobře nevyřešili. Za mě však musím říct, že jsme neodehráli špatný zápas. Hráli jsme otevřenou partii na Spartě a do poslední minuty bylo utkání otevřené,“ vrací se k poslednímu utkání Krejčí, který již vyhlíží nedělní duel s olomouckou Sigmou.

Utkání 4. kola FORTUNA:LIGY je na programu v neděli 12. srpna od patnácti hodin.