„Chceme se vrátit na vítěznou vlnu. Vracejí se nám někteří marodi, takže máme větší variabilitu sestavy, ale před sebou také nevyzpytatelného soupeře. Brno hraje lépe venku než doma," upozorňuje asistent trenéra Slovácka Jan Palinek.

Celek z Uherského Hradiště v dubnu doplácí na nabitý program a také absence klíčových mužů. Hlavní kouč Svědík postrádá nejen kapitána Daníčka, ale i Navrátila nebo Ciciliu, na Spartě nehrál ani Kalabiška.

„Na rozdíl od Plzně nebo Sparty nemáme tak široký kádr, abychom mohli některé hráče nechat odpočinout, takže je jasné, že když hrajeme pátý zápas ve čtrnácti dnech, na mužstvu to zanechá stopy,“ prohlásil po nedělním utkání Svědík. „Právě zranění a covid nyní hrají v náročném programu velkou roli. I proto jde v některých fázích zápasu kvalita dolů,“ míní.

Útočník Slovácka Jan Kliment.
Brnu máme co vracet, ví Kliment. Neuznaný gól na Srbské už hodil za hlavu

Slovácko ale ani po dvou ztrátách nemění plány a dál útočí na evropské poháry. Čtvrtou příčku nechce pustit, byť některé týmy cítí šanci a útočí ze závětří.

„Víme, že jsme dva zápasy prohráli. Nyní musíme nasbírat nějaké síly, abychom dobře dohráli další dva zápasy, protože týdenní mikrocyklus bude pro náš tým daleko lepší. Věděli jsme, že duben pro nás bude náročný. Čekal jsem, že po karanténě dostaneme víc času na to, abychom se z toho dostali. Bohužel se tak nestalo. Teď bude důležité, abychom zvládli zbytek měsíce a soutěž dobře dohráli,“ říká Svědík.

I když Slovácko výsledkově nezvládlo poslední dva duely, na rozdíl od Zbrojovky prožívá výtečnou sezonu. Brno se po návratu do nejvyšší soutěže trápí. Vyhrálo jediné z posledních deseti kol a na Teplice, kterým patří první nesestupová pozice, ztrácí čtyři body.

V Uherském Hradišti musí uspět. „Čeká nás nesmírně silný soupeř, jeden z nejtěžších. Slovácko má dobře složený tým, viděli jsme jejich zápas na Spartě, kde hráli fantasticky a nezasloužili si prohrát. Mají sezónu snů a čeká nás nesmírně náročný zápas," ví dobře brněnský trenér Richard Dostálek.

Jeho tým sice zaskočil České Budějovice, ale venkovní triumf nepotvrdil doma proti Pardubicím, porážka 1:2 Brňany dost mrzela. V derby se pokusí vzít ztracené body zpět.

Bývalý stoper Slovácka a Brna Jan Trousil (vlevo) vede společně s asistentem Josefem Mazurou fotbalisty třetiligového Vyškova..
Trousil před derby favorizuje Slovácko. Zbrojovka se z toho nesmí podělat, říká

„Máme na programu tři zápasy během týdne, takže lze očekávat změny v sestavě, jak už jsme avizovali v neděli po utkání. I kvůli tomu, aby došlo k určitému rozložení sil. Jako v každém utkání se chceme porvat o bodový zisk, který je pro nás s ohledem na tabulku nesmírně důležitý," dodal Dostálek, který nemůže nadále počítat s Vaňkem a Šuralem.

FORTUNA:LIGA, 28. kolo -

1. FC Slovácko (4.) - FC Zbrojovka Brno (16.)
Výkop:
středa v 15.00, Městský stadion Miroslava Valenty v Uherském Hradišti
Rozhodčí: Berka - Horák, Kříž (Černý) | VAR: Petřík | AVAR: Flimmel
Ligová bilance: 9-7-15, 29:40
Poslední zápas: 1:2 (76. Srubek – 85. Vaněk z penalty, 90. Fousek, 16. prosince 2020)
Pravděpodobné sestavy: Slovácko: Nemrava – Reinberk, Kadlec, Hofmann, Divíšek – Petržela Havlík, Sadílek, Kohút, Jurečka – Kliment. Trenér: Svědík.
Brno: Berkovec – Bariš, Hlavica, Pernica, Moravec – Štepanovský, Texl, Fousek – Růsek, Přichystal. Trenér: Dostálek.
Tip Deníku: 2:1


Načítám výsledky …

Načítám tabulku …