Nejprve na Moravě skončil náhradník Radek Porcal, následně do Portugalska odletěl Matouš Trmal.

Jednička Slovácka a člen reprezentační jednadvacítky je blízko podpisu smlouvy s Vitórií Guimarães,

Informaci, kterou jako první zveřejnil server isport.cz, má Deník potvrzenou z více zdrojů.

,„Ještě to není stoprocentně hotové, ale je pravda, že Matouš je blízko odchodu do zahraničí. S žádostí o uvolnění přišel sám,“ přiznal ve čtvrtek odpoledne manažer prvního týmu Slovácka Veliče Šumulikoski.

Pokud Trmal projde na Pyrenejském poloostrově zdravotní prohlídkou, dohodě se známým portugalským klubem nestojí nic v cestě.

Celek z Uherského Hradiště za svoji oporu, která přišla do klubu v zimě 2016 ze Znojma, inkasuje více než dvacet milionů korun. „Samozřejmě pro nás to jsou zajímavé peníze,“ řekl Šumulikoski.

Podle některých odborníků má ale Trmal ještě větší hodnotu.

Talentovaný gólman si premiéru v nejvyšší soutěži odbyl v říjnu 2018, od té doby je jasnou týmovou jedničkou. V lize za Slovácko odchytal přesně padesát zápasů, ve dvaadvaceti z nich neinkasoval.

Není moc kde brát

Zatímco tasovický rodák, o kterého měla dříve zájem Slavia i Sparta, se těší na první zahraniční angažmá, Slovácko musí uprostřed letní přípravy urgentně řešit pozici brankáře.

Trenéra Svědíka totiž nezaskočil pouze Trmalův bleskový přestup, ale i konec náhradníka Porcala. Ten by se od 1. srpna měl vrátit do Varnsdorfu, kde bude působit v roli asistenta a trenéra brankářů.

Zkušený kouč tak má nyní k dispozici pouze Víta Nemravu a dorostence Jiřího Borka.

„Je to pro nás samozřejmě nepříjemné. Brankáře nyní samozřejmě sháníme, ale není to jednoduché, protože v dané chvíli není moc kde brát,“ připomíná Šumulikoski.

Čtyřiadvacetiletému Nemravovi, který v minulosti působil v Anglii, by se ale nebál dát šanci.

„Určitě by to zvládl,“ je přesvědčený někdejší makedonský reprezentant.