Utkání začalo lépe pro domácí tým, který šel do vedení již v sedmé minutě, kdy se po chybě ve středu pole dostal k zakončení záložník Krovinovič, jenž překonal gólmana Nguyena.

Slovácko odpovědělo ve 22. minutě, kdy míč vyvezl Michal Tomič a přesnou přihrávkou našel ve vápně Seung-Bin Kima, který se po přestupu z Dukly Praha poprvé prosadil v dresu Slovácka.

Chorvatský vicemistr měl v prvním poločase více příležitostí, ale vážnější šance se diváci nedočkali. V dresu Slovácka zaujaly šance Hofmanna nebo Petržely.

Ve druhém poločase Slovácko postupně převzalo iniciativu, ale snaha končila před velkým vápnem soupeře.

Typický bouřkový mrak cumulonimbus s takzvanou kovadlinou na vrcholu.
I meteorologie může být dobrodružství, říká nadšenec Tomáš Prouza

Vítěznou branku mohl vstřelit Jan Kalabiška, který pronikl do vápna, ale ve vyložené šanci přestřelil branku Hajduku. Nad břevno mířila o několik minut později i střela Vlastimila Daníčka.

Slovácko tak v prvním přípravném zápase na herním soustředění v Chorvatsku remizovalo s Hajdukem Split 1:1.

Ve středu se Slovácko utká s maďarským týmem Budafoki MTE a v sobotu je na programu generálka před startem jarní soutěže se slovinským týmem NK Bravo.

Přípravný zápas

Hajduk Split – 1. FC Slovácko 1:1 (1:1)

Branky: 7. Krovinovič – 22. Kim.

Slovácko: Nguyen – Tomič (60. Reinberk), Hofmann (60. Šimko), Břečka (46. Kadlec), Kalabiška (60. Doski), Petržela (60. Brandner), Kim (60. Šašinka), Havlík (60. Daníček), Kohút (60. Trávník), Sinyavskiy (60. Holzer), Vecheta (60. Mihálik)