Celek z Uherského Hradiště na hřišti divizního Strání podlehl slovenskému soupeři 1:2. Středeční duel rozhodl v 73. minutě El Moudane.

Slovácku k výhře nepomohla ani rychlá branka. Moravané měli velmi dobrý nástup a hned ve 4. minutě udeřili. Po Zajícově přiťuknutí se střelou o tyč prosadil Sadílek.

Účastník české nejvyšší soutěže měl po zbytku první půle herně navrch, další tutovku si ovšem nevypracoval. Senica, za kterou nastoupil i bývalý obránce Slovácka Tomáš Košut, pozorně bránila, směrem dopředu ale vůbec nebezpečná nebyla. Hosté ze Slovenska zahrozili až na konci úvodní části, gólman Porcal ale zasahovat nemusel.

Šestatřicetiletý fotbalista Milan Petržela (na snímku uprostřed) podepsal ve Slovácku smlouvu na dva roky.
Nikoliv Zlín, ale Slovácko. Záložník Petržela se vrací do Uherského Hradiště

Trenér Svědík o přestávce prostřídal sestavu, do hry poslal šest nových hráčů. Jeden z nich, zkušený stoper Krejčí, se krátce po změně stran dostal k hlavičce, brankář Senice ale pokus kryl.

Soupeř nečekaně udeřil v 53. minutě. Odražený balon z třiceti metrů nechytatelně napálil pod břevno Atkinson. Brankář Porcal se po míči natahoval marně.

Moravané byli dál aktivnější, finální fáze ale drhla. Zato Senica byla v zakončení nekompromisní. Obrat završil po parádní akci El Moudane.

Celek z Uherského Hradiště dohrával středeční duel bez klasického útočníka, protože zraněný Zajíc po musel po hodině hry střídat.

Nejblíže vyrovnání byl v poslední minutě stoper Krejčí, který po Petrželově přihrávce zakončoval mimo.

Fotbalisté Slovácka zakončí měsíční letní přípravu v sobotu dopoledne, kdy na Městském stadionu Miroslava Valenty vyzve Trenčín. Generálka se hraje od jedenácti hodin.

Odchovanec Olomouce Tomáš Vasiljev bojuje o místo v kádru Slovácka.
Vasiljev přímo ze Slovinska: Cítím, že na ligu mám