Po bezbrankovém poločase udeřili hosté Holešem, vyrovnávací gól si po střele Balhúta srazil do vlastní sítě Zima. Vítěznou branku Slavie dal dvacet minut před koncem Chytil.

Michal Kadlec se navzdory předpovědím nakonec na hřišti neobjevil. Pokud chce Slovácko skončit na pátém příčce a hrát poháry, tak musí vyhrát v Ostravě.

Zápas byl ve znamení loučení trenéra Martina Svědíka a největší persony klubu Michala Kadlece před domácím publikem. Oba jsou podepsaní pod největším úspěchem slováckého klubu, který se probojoval do skupiny Konferenční ligy a vyhrál MOL Cup.

Trenér Martin Svědík ovšem musel koučovat svůj tým z tribuny, pykal za červenou kartu, kterou dostal v Plzni. Z lavičky vedl tým mladý Jan Baránek.

Z posledních deseti zápasů vyhrála Slavia devět, jednou se zrodila remíza. Favorit byl tedy jasný.

Rosičtí fotbalisté (ve žlutém) v sobotním utkání doma remizovali s rezervou Slovácka 1:1.
Juniorka Slovácka protáhla sérii bez prohry na šest utkání, v Rosicích hrála 1:1

Vítěznou sestavu z uplynulého kola změnilo Slovácko na jediném místě. Místo Reinberka nastoupil Blahút. V zápise se mezi náhradníky objevil také Michal Kadlec.

Ještě před výkopem se slušně zaplněný stadion rozloučil s Martinem Svědíkem a Michalem Kadlecem. Od majitelů klubu dostali zasklený dres Slovácka.

První větší příležitost si vypracoval po deseti minutách hry Jurečka, ale přehodit Heču z nadějné pozice se mu nepovedlo.

Za dalších deset minut zpacifikoval Heča střelu Juráska. Po půlhodině hry střílel těsně vedle slávistický Holeš.

První dějství bylo na straně Slávie, domácí se do gólové šance nedostali.

Druhý poločas začal ve stejném tónu. Velkou šanci měl hostující Douděra, ale minul.

Skóre se poprvé měnilo po hodině hry. Holeš si navedl balon za velké vápno a parádní střelou překonal Heču – 0:1.

Slávisté se z vedení radovali pouze tři minuty. Dravec Blahút po pravé straně vyhrál souboj s Jurečkou a jeho prudkou střelu do vápna si Zima srazil do vlastní branky – 1:1.

Gólový apetit pokračoval. V 71. minutě Douděra nahrál do vápna Chytilovi, útočník Slavie trefil balon z první přesně k tyči – 1:2.

Slovácko se v závěru sice snažilo vyrovnat, ale žádnou vyloženou gólovou šanci už si nevypracovalo. Slavie tak neprohrála se Slováckem už jedenáctý zápas v řadě.

Poslední zápas nadstavbové části FORTUNA: LIGY odehraje Slovácko na hřišti ostravského Baníku. Výkop je v neděli 26.5. v 16 hodin.

FORTUNA: LIGA, Skupina o titul, 4. kolo -
1.FC SLOVÁCKO – SK SLAVIA PRAHA 1:2 (0:0)
Branky: 65. Zima vlastní – 62. Holeš, 71. Chytil. Rozhodčí: L. Szikszay - M. Volf, J. Váňa (M. Bělák) | VAR: T. Klíma | AVAR: P. Caletka. ŽK: Kohůt, Juroška, Blahút. Diváci: 6 088.
Slovácko: Heča – Holzer, Hofmann , Kalabiška, Blahút – Havlík, Kohút (76. Vecheta) – Siňavskij (56. Petržela), Kim (86. Trávník), P. Juroška (76. Reinberk) – Kvasina (86. Mihálik). Trenér: Jan Baránek.
Slavia Praha: Staněk – Ogbu, Zima, Holeš – Zmrzlý (76. Wallem), Oscar, P. Ševčík (46. Zafeiris), Douděra – Schranz (60. Provod), Jurečka (82. Tijani), Jurásek (60. Chytil). Trenér: Jindřich Trpišovský.