První jarní duel, ve kterém Milan Petržela slavil pět set startů v české nejvyšší soutěži, rozhodl v nastaveném čase hostující záložník Michal Hlavatý, když chvíli předtím Rigino Cicilia hlavou vyrovnal. Moravané ale o remízu smolně přišli.

Slovácku k bodům nepomohla ani téměř půlhodinová přesilovka. Východočeši dobře rozehraný duel dotáhli i po vyloučení krajního beka Mareše a přiblížili se dvanáctému Hradci Králové na jediný bod.

Sobotnímu zápasu slavnostní ceremoniál. Šéf Slovácka Petr Pojezný společně s ředitelem Ligové fotbalové asociace Tomášem Bártou pogratuloval rekordmanovi Milanu Petrželovi k odehrání pěti set zápasů v české nejvyšší soutěži.

Trenér Miroslav Ondrůšek prokázal své schopnosti v NIvnici, nyní vede Uherský Brod.
Volíme nejlepšího fotbalového trenéra. Bude to ten váš? Hlasujte!

Natěšené domácí publikum v příjemném jarní počasí zchladil Zlatohlávek. Hostující forvard ve 14. minutě otevřel skóre, když se hlavou prosadil po parádní kombinaci a centru Chlumeckého z levé strany. Heča neměl nárok zasáhnout.

Pardubice dál měly velmi dobrý přechod do útoku. Byly rychlé a nebezpečné, hrozily z kontrů. Slovácko mělo sice více balon na noze, do šancí se však příliš nedostávalo.

Rozehrávka byla zdlouhavá, nepřesná. Přesto vyrovnat mohl po půl hodině hry Kalabišky, ránu zkušeného křídelníka ovšem vytěsnil gólman Kinský na břevno. V prvním poločase se parádní ranou ještě blýskl záložník Trávník, velmi dobře hrající hosté ale neinkasovali.

Další vzrušení přišlo v úvodu druhé půle. Sudí Volek nejprve nařídil po faulu gólmana Heči na Brdičku pokutový kop, který ale po zhlédnutí videa odvolal.

Celek z Uherského Hradiště si mohl oddechnout, dál ale dotahoval manko.

Moravané se snažili o vyrovnání, pomoct jim mělo vyloučení hostujícího beka Mareše po druhé žluté kartě v 68. minutě, ale převaha byla spíš platonická, křečovitá, bez nějakých extra možností ke skórování.

Blízko gólu byl střídající Vecheta, po jeho patičce balon odvrátil na čáře pohotový stoper Ortíz.

Fotbalisté Starého Města (žluté dresy) na úvod zimní přípravy přehráli Mokrý Háj ze Slovenska 4:1.
Staré Město ještě více omladilo. Na Širůchu skončil Lahodný i další dva borci

Gól dal až v 89. minutě Cicilia. Vysoký forvard se trefil za pomoci břevna po přihrávce kapitána Kadlece.

Euforii na stadionu Miroslava Valenty staršího ale vzápětí rázně utnul hostující Hlavatý, který přesně zakončil přečíslení.

Moravané mohli v divokém závěru urvat alespoň bod, Vecheta ovšem mířil do tyče a Kvasina balon poslal jenom do náruče Kinského.

Pardubice tak vydřely v Uherském Hradišti velmi cenné body, favorit naopak po zimní pauze selhal.

Fotbalisté Slovácka se pokusí úvodní jarní domácí nezdar odčinit za týden v derby ve Zlíně.

FORTUNA:LIGA, 20. kolo -
1. FC SLOVÁCKO – FK PARDUBICE 1:2 (0:1)
Branky: 89. Cicilia – 14. Zlatohlávek, 90+1. Hlavatý. Rozhodčí: Volek – Hájek, Žurovec | VAR: Zelinka | AVAR: Hurych. Žluté karty: Daníček – Mareš, Daněk, Brdička, Chlumecký. Červená karta: 68. Mareš (Pardubice). Diváci: 4720.
Slovácko: Heča – Reinberk, Daníček (76. Vecheta), Mi. Kadlec, Kalabiška (76. Blahút) – Trávník, Kim (66. Kohút) – Petržela (66. Mihálik), Havlík, Juroška (83. Kvasina) – Cicilia. Trenér: Svědík.
Pardubice: Kinský – Mareš, Halinský, Chlumecký, Ortíz – Kissiedou (71. Donát), Vacek (83. Tischler), Hlavatý, Daněk (71. Surzyn) – Zlatohlávek (63. Krobot), Brdička (63. Patrák). Trenér: Kováč.