Šest zápasů bez výhry a zisk pouhých tří bodů za remízy. Poslední tři kola  nevstřelilo Slovácko dokonce ani branku. S takovým rozpoložením šli svěřenci trenéra Martina Svědíka  na veledůležitý souboj proti Příbrami. V obraně scházel zraněný Kadlec a v záloze vykartovaný Havlík, kterého nahradil Janošek.

Středočeši na tom byli o poznání lépe.V uplynulém kole přehráli doma Opavu  a dotáhli se na domácí na jediný bod. Statistika vzájemných zápasů, ale mluvila pro Slovácko, které vyhrálo posledních pět duelů.

A domácí chtěli v úspěšné sérii pokračovat, úvod měli jednoznačně ve své moci. První minuty se hrálo převážně na polovině Příbrami. Slovácko se po třech zápasech bez vstřelené branky dočkalo už po sedmi minutách hry. Navrátil našel ve vápně Zajíce, ten se šikovně obtočil kolem Treglera a balon poslal do protipohybu gólmana hostů – 1:0. Pro domácího forvarda to byla pátá trefa v sezoně.

V dalších minutách se Příbram přece jenom trošku osmělila, ale Fantišova střela Trmala příliš nevystrašila. Byli to domácí, kteří dál diktovali tempo hry.

Dvacet minut před odchodem do kabin měl výbornou příležitost Navrátil, ale na míč v gólové pozici nedosáhl.

Domácí znovu presovali nevýraznou Příbram. Obrovskou tutovku zahodil v 38. minutě Sadílek. Na hranici penalty se k němu dostal odražený míč, ale ofenzivního záložníka domácích skvěle vychytal příbramský gólman.

Druhý poločas začal jako přes kopírák první půlky. Po sedmi minutách hry kopal Janošek roh, balon posadil přesně na hlavu Hofmanna a stoper Slovácka dostal domácí do dvoubrankového vedení – 2:0.

O pět minut později se mohli hosté vrátit do zápasu. Gólman Slovácka Trmal fauloval ve vápně Mingazova, Příbram kopala penaltu. Balon si postavil nejzkušenější hráč hostů Rezek, ale trefil jenom tyčku.

V 65. minutě mohlo být vymalováno, ale výborně hrající Janošek jen těsně minul branku.

V dalších minutách tempo hry opadlo. Domácí si svůj náskok pozorně hlídali. Příbram se na ohrožení branky už nezmohla a vůbec nepřipomínala ten tým, který v uplynulém kole přejel Opavu.

Slovácko tak po šesti zápasech bez výhry bere znovu tři body. Domácí protrhli i střeleckou smůlu, vedoucí branka Zajíce padla po dlouhých 302 minutách bez vstřeleného gólu.

1. FC Slovácko – 1. F.K. Příbram 2:0 (1:0)

Branky: 7. Zajíc. 52. Hofmann.  Rozhodčí: Lerch, Dobrovolný, Ratajová.  Žluté karty: Divíšek, Daníček – Matoušek, Tregler, Rezek.  Diváci: 3 064.

1.FC Slovácko: Trmal – Juroška (81. Šimko), Franič, S. Hofmann, Divíšek – V. Daníček, Janošek – Jaroslav Diviš (86. Hološko), Sadílek, Navrátil – Zajíc (74.Kalabiška).  Trenér: Svědík.

FK Příbram:  Kočí – Nový, Tregler (72. Kodr), Chaluš, Jablonský – Mingazov, Květ, Kingue (60. Voltr), Rezek – Matoušek (77. Antwi) – Fantiš. Trenér: Nádvorník.