Fotbalisté z Uherského Hradiště triumf v poháru neobhájí, jsou ze hry venku. Jestli chtějí znovu do Evropy, musí ve zbytku sezony uhájit čtvrtou pozici a věřit, že MOL Cupu ovládne Slavia nebo Sparta. Jedině tak mají Moravané šanci na předkolo prestižní soutěže.

Svědíkův tým se ale tak dopředu nedívá. Za svým cílem jde postupně, step by step.

Dvě porážky v řadě je prý nerozhodí. „Mužstvo je psychicky odolné. Chyby jsme si pojmenovali, momenty ukázali na videu. Udělali jsme všechno pro to, aby se chyby již neopakovaly,“ tvrdí asistent trenéra Slovácka Jan Baránek.

Kadlec a spol. jsou rádi, že se hraje už v neděli. Ve vyřazení se nemusí dlouho babrat, řešit minulost. „Jedním zápasem můžeme všechno hodit za hlavu a hned to odčinit,“ upozorňuje Baránek.

Problém je, že Slovácko nemá střelce, trápí jej obranné i útočné standardní situace, kterými si nedokáže pomoct, spíš je sráží dolů. „Na každý gól se nadřeme, dáváme je těžko. Snad už zase budeme hrát vzadu s nulou,“ přeje si Reinberk.

Zkušený krajní bek čeká těžkou nedělní šichtu. „Dříve jsme zápasy s Mladou Boleslaví nezvládali. Byl to náš nejméně oblíbený soupeř,“ připomíná.

V poslední době ale ve vzájemných duelech kralují spíše Moravané. Z posledních osmi zápasů podlehli Středočechům jen jednou, navíc je na podzim vyřadili v poháru. „Podařilo se nám to zvrátit. Snad na to navážeme i v neděli,“ přeje si Reinberk.

Mladá Boleslav se v sezoně potýká s nevyrovnanými výkony, i kvůli zbytečným domácím ztrátám je osmá. Naposledy Středočeši hráli s Českými Budějovicemi 2:2.

„Čeká nás těžký a výsledkově nevyzpytatelný soupeř. Víme ale, co od něj čekat,“ říká Baránek.

Podle bývalého hráče Baníku to ale bude zase jenom o Slovácku, jeho hře i vlastních chybách. „Pokud budeme hrát intenzivně, s důrazem a agresivitou do vápna, šance přijdou,“ věří.

Moravané musí být ale vzadu obezřetní, soupeř má největší sílu hlavně v útoku. „Směrem dopředu mají šikovné hráče,“ souhlasí Reinberk.

Nebezpeční jsou hlavně Kušej s Ladrou, kteří jsou typologicky podobní jako Drchal z Bohemky. Uprostřed je zkušený Matějovský. „Takových hráčů jako je on už moc v lize není,“ ví Baránek. Vzadu to jistí další mazáci u Karafiát se Suchým.

„Nikomu ale nevoní aktivní presink, napadání, dostupování. Nesmíme dát soupeři ani metr prostoru,“ nabádá svěřence. „V posledních dvou zápasech to od nás až takové nebylo. Chceme to zlomit,“ přidává odhodlaně.

Domácím zřejmě budou znovu chybět Holzer s Mihálikem. Oba marodi se však postupně vracejí zpět do tréninkového procesu. „Uvidíme, zda alespoň jeden z nich bude v neděli k dispozici. Jejich zdravotní stav se lepší,“ těší Baránka.

Hrát od první minuty bude kapitán Kadlec.


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...