„Ten je však někdy zavádějící,“ připomíná trenér Slovácka Michal Kordula.

„Může dojít ke krachu. Nemůžeme mít v zápase menší nasazení než soupeř. Naopak musíme podržet absolutní koncentraci a nasazení. Pak můžeme být úspěšní,“ přidává před páteční bitvou na Julisce čtyřicetiletý kouč.

Přestože Daníček a spol. předcházející výjezdy do hlavního města výsledkově nezvládli, když prohráli s Bohemkou i Spartou, proti poslední Dukle jsou ve výhodě. „Není to ale o tom, zda hrajeme doma či venku,“ říká Kordula.

Dukla, která zatím nezískala žádný bod a v tabulce je poslední, je oblíbeným protivníkem Moravanům.

Celek z Uherského Hradiště bodoval proti klubu z Dejvic v posledních devíti zápasech, poslední porážku ve vzájemném duelu si navíc zaknihoval na Městském stadionu Miroslava Valenty 2. listopadu 2013. Tehdy Slovácko doma padlo s Duklou 0:1.

Od té doby ale Slovácko pravidelně boduje. Lepšího soupeře si zkrátka Kordulův tým nemohl přát.

„Kádr Dukly prošel v létě obměnou, ale způsob hry se příliš nezměnil. Dukla nikdy nehraje zaňdoura, naopak se snaží hrát otevřený fotbal,“ uvedl Kordula.

Soupeř pod tlakem

Zatímco hosté mohou hrát v klidu, soupeř bude pod velkým tlakem. Pokud totiž Pražané v pátek nezvítězí, dostanou se do pořádné šlamastyky. V dalších kolech totiž jede do Ostravy a hostí doma Spartu.

„Postavení soupeře neřešíme. Je teprve začátek ligy. Víme, že pro Duklu je to extrémně důležitý zápas, protože los nemá jednoduchý. Zápas s námi prostě musí vyhrát,“ uvědomuje si Kordula.

Tomu schází pouze zraněný útočník Kuchta. „Visí nad ním otazník. Je v péči fyzioterapeuta a nepředpokládám, že by s námi jel,“ říká Kordula.

Na souboj s bývalým klubem se těší Jan Juroška. Krajní obránce Slovácka věří, že Slovácko naváže v Praze na povedený zápas s Olomoucí.

„Vstup do sezony nám vyšel. I když jsme nic nepřivezli z venku, doma jsme dvakrát vyhráli a uhráli šest bodů. Dukla nemá žádný, proto s námi musí vyhrát,“ říká Juroška.

Moravané si v pátek večer musí dát pozor především na Holíka, Schranze nebo Holendu.

„Kádr i sestava Dukly se docela točí. Toho můžeme využít. My jsme delší dobu pohromadě, máme zažité určité věci, což může být naše zbraň,“ dodává Juroška.

Duel 5. kola FORTUNA:LIGY začíná v Praze na Julisce v 18.30.