„S klubem i hráčem jsme domluvení na podmínkách přestupu a momentálně se dolaďují administrativní úkony k jeho příchodu na Slovácko," uvedl na klubovém webu sportovní ředitel Slovácka Veliče Šumulikoski.

Melekescev v minulé sezoně ruské Premier Ligy odehrál patnáct zápasů za Krasnodar, v jehož dresu 189 cm vysoký útočník zaznamenal osm branek.

„Jde o vyloženě hrotového útočníka. Je to mladý a perspektivní hráč, kterého si chceme nachystat. Má u nás dlouhodobou smlouvu. Věříme, že se mu u nás bude dařit a že potvrdí pozici zakončovatele,“ přeje si Šumulikoski.

Ruský mladík nepřichází do Slovácka na hostování, ale rovnou na přestup. Předkupní právo ale zůstává Dynamu Moskva, odkud na Moravu dorazil.

„Na jeho příchodu jsme pracovali delší dobu,“ přiznává Šumulikoski.

„Nyní čekáme na jeho víza, což je v době pandemie docela problém,“ přiznává.

Bývalý reprezentant Severní Makedonie nevylučuje ani další pohyb v kádru.

„Přestupní termín ještě nekončí. K nějakým změnám může dojít,“ připouští Šumulikoski, který se před novou sezonou posunul do pozice sportovního ředitele.

Na starosti tak nebude mít pouze první mužstvo, ale celý klub. Společně s šéftrenérem mládeže Michalem Kordulou bude dohlížet i žákovské a dorostenecké týmy, v jeho gesci budou rovněž přípravky a třetiligový B-tým.