Aktuálně devátý tým FORTUNA:LIGY přivedl coby volného hráče Filipa Hološka. Někdejší slovenský reprezentant v Uherském Hradišti podepsal smlouvu do konce letošní sezony.

Zkušený pětatřicetiletý střelec se do české nejvyšší soutěž vrací po dlouhých třinácti letech. Hološko na Moravu přesunul ze Slovanu Bratislava, kde po návratu ze zahraničí působil od léta 2017. Na konci února se však ve známém slovenském klubu dohodl na ukončení smlouvy a zamířil do Slovácka.

„Filip má do fotbalu stále velkou chuť, a jelikož ve Slovanu nedostával tolik příležitostí, kolik by si představoval, chtěl jít někam, kde bude na hřišti častěji. Zájem mělo víc klubů, po zvážení všech okolností se rozhodl pro Slovácko,“ uvedl pro web Football Service Agency hráčův zástupce Milan Lednický.

Trenér Martin Svědík
Problém pro Slovácko. Vykázaný trenér Svědík dvakrát nesmí na střídačku

Hološko v kádru Slovácka zvýší konkurenci a útočnou sílu, protože momentálně jediným typickým forvardem je Tomáš Zajíc.

Vedení moravského klubu si od zajímavé zahraniční akvizice slibují především branky. Vždyť bývalý hráč Liberce, Besiktasu Istanbul nebo FC Sydney, se kterým získal australský titul, je se 114 ligovými brankami členem elitního Klubu ligových kanonýrů.

Na kontě má 65 reprezentačních startů, v národním týmu zaznamenal osm gólů. Zahrál si také na mistrovství světa 2010 v Jihoafrické republice.

Trenér Svědík s posilou počítá pro sobotní duel s Mladou Boleslaví.

Dominik Janošek (vlevo)
Udržet Komličenka bude těžké, ví záložník Slovácka Janošek