Šesti góly do sítě Varnsdorfu se v týdnu Slovácko naladilo na bodově shodné Teplice. Svěřenci trenéra Martina Svědíka vyhlíží druhou domácí výhru od 6. srpna. Proti Severočechům vyrukovali s Kozákem na hrotu. Domácí záložník Milan Petržela nastoupil ke svému 464. ligovému zápasu, tím vyrovnal rekord Jaroslava Šilhavého.

FORTUNA: LIGA, 13. kolo -
1. FC SLOVÁCKO – FK TEPLICE 2:1 (0:1)
Branky:
85. Vecheta. 90+3. Hofmann – 42. Gning (Jukl). Rozhodčí: M. Radina - J. Váňa, Z. Arnošt (S. Volek) | VAR: P. Franěk | AVAR: D. Černý. Žluté karty: Kohút – Žák, T. Kučera, Grigar.
Diváci: 3 810.
1. FC Slovácko: Nguyen – Tomič, Kadlec, Hofmann, Reinberk (63. Trávník) – Doski (46. Kalabiška), Havlík, Daníček, Kohút (75. Holzer), Petržela (60. Vecheta) – L. Kozák (46. Mihálik). Trenér: Martin Svědík.
Teplice: Grigar – Vondrášek, Knapík, Hybš – Hyčka, L. Mareček, T. Kučera, Jukl (54. Žák), Shejbal (24. Kodad) – Trubač – Gning. Trenér: Jiří Jarošík.

V brance Teplic dostal přednost před Muchou Grigar, na rodinný souboj s asistentem trenéra Slovácka tedy nedošlo.

V první desetiminutovce byli aktivnější domácí. Doskimu scházel jen Kousek k zakončení, centroval z pravé strany Tomič. Stejný hráč střílel po dvaceti minutách těsně nad břevno.

Uprostřed první dějství se hra vyrovnala, ale vyložená gólová šance nebyla ani na jedné straně.

Pět minut před odchodem do kabin krásně hlavičkoval Kozák, ale Grigar ještě lepším zákrokem balon vytěsnil nad.

Za dvě minuty udeřilo na druhé straně. Po střele Jukla se v nepřehledné situaci dostal balon ke Gningovi, který dal vedoucí gól Teplic - 0:1.

Do druhého poločasu poslal trenér Svědík místo Kozáka Mihálika.

V 50. minutě mohlo být srovnáno. Petržela našel volného Havlíka, toho ale v brankové pozici vychytal jistý Grigar.

Po hodině hry šel do hry další útočník – ze hřiště šel Petržela, místo něho nastoupil Vecheta.

Domácí prakticky celý druhý poločas dobývali teplickou branku, ale všechny akce končily na pozorné obranně nebo na jistém Grigarovi.

V 79. minutě bylo Slovácko blízko k vyrovnání. Kadlec našel Hofmanna, ale jeho halvičku Grigar vyrazil na roh.

Další šance přišla o čtyři minuty později - Havlík nahrával a Tomič trefil jenom tyčku

Zasloužené vyrovnání přišlo pět minut před koncem. Kadlec našel na zadní tyči střídajícího Vechetu, který protlačil balon do sítě – 1:1.

V nastavení rozhodl fantastickým závěrem Hofmann. Po nahrávce Havlíka se stoper Slovácka krásně trefil placírkou – 2:1. Na stadionu Slovácka se rozpoutala obrovská euforie.

Další zápas čeká na svěřence Martina Svědíka už ve čtvrtek. V Evropské konferenční lize přivítá Slovácko německý Kolín nad Rýnem.