Doma Východočechy zlomili trefou Marečka, výsledek 1:0 by jistě brali i ve venkovní odvetě. „Pro tři body uděláme maximum,“ slibuje asistent trenéra Slovácka Jan Palinek.

Hradec sice minule neuspěl v Liberci, kde vyšel střelecky i bodově naprázdno, ale dál hájí šestou pozici, která po třiceti kolech znamená účast ve skupině o Evropu, což je pro spoustu fanoušků velké překvapení.

„Hradec má dobrou sezonu. Je to podobný případ jako Pardubice vloni. Taky se mu daří sbírat body,“ všímá si i stoper Slovácka Stanislav Hofmann.

„Je to nepříjemný, soubojový a dobře organizovaný tým, který nedostává tolik branek. Pokud chceme uspět, musíme proměnit svoje šance a hrát pozorně směrem dozadu, protože jsme teď dostali spoustu branek. Pomoct by nám naopak měl rychlý gól,“ míní.

Brankář Slovácka Filip Nguyen.
VAR vstupuje do utkání až moc, vadí Nguyenovi. Chyby rozhodčích u videa nechápe

Východočeši, která vede zkušený kouč Miroslav Koubek, spoléhají na kolektivní pojetí, poctivý výkon. Žádné hvězdy v sestavě nemají, byť i osobnosti se v jejich mančaftu najdou. Mezi opory patří třeba kapitán Vlkanova, zkušený střední záložník Jakub Rada, vpředu jsou Vašulín s Dvořákem.

Právě olomoucký odchovanec zamířil do Hradce Králové ze Slovácka, takže bude mít velkou motivaci se předvést. „Na Dvořku se těším. Sice tu nebyl extra dlouho, ale je to dobrý kluk. Určitě se pozdravíme. Snad se mu zápas nepodaří,“ usmívá se Hofmann.

Sobotní duel 18. kola FORTUNA:LIGY se hraje na stadionu v Mladé Boleslavi, kde votroci po návratu do nejvyšší soutěže našli svůj dočasný azyl. Mostecký odchovanec to jako problém nevidí, v Lokotrans aréně se mu vždycky hrálo dobře.

„Většinou tam mají kvalitní trávník. Vzhledem k počasí sice nevíme, co nás čeká nyní, ale věřím, že hřiště bude znovu dobře připravené,“ dodává Hofmann.

FORTUNA:LIGA, 18. kolo -

FC Hradec Králové (6.) - 1. FC Slovácko (4.)

Výkop: sobota v 15.00, Lokotrans aréna
Rozhodčí: Franěk – Kubr, Pfeifer (Ginzel) | VAR: Adámková | AVAR: Kocourek
Ligová bilance: 6-3-6
Poslední zápas: 0:1 (51. Mareček, 8. srpna 2021)
Pravděpodobné sestavy: Hradec Králové: Fendrich - Klíma, Čech, Leibl - Mejdr, Kodeš, Rada, Urma - Dvořák, Vašulín, Vlkanova. Trenér: Koubek.
Slovácko: Ngyuen - Reinberk, Hofmann, Kadlec, Kalabiška - Sadílek, Havlík - Petržela, Kohút, Holzer - Jurečka. Trenér: Svědík.
Tip Deníku: 1:2


Načítám výsledky ...

Načítám tabulku ...