Ve druhém přípravném zápase se svěřenci Martina Svědíka střetli s maďarským celkem Budafoki MTE. Slovácko prověřil tým z druhé maďarské ligy, který je aktuálně na sestupové sedmnácté příčce.

Přípravný fotbal -
Budafoki MTE – 1. FC Slovácko 1:0 (0:0)
Branka:
82. Greksa.
1.FC Slovácko: Fryšták (46. Borek), Reinberk (60. Tomič), Šimko (60. Hofmann), Břečka (60. Kadlec), Doski (60. Kalabiška), Daníček (60. Havlík), Trávník (60. Kohút), Brandner (60. Kim), Mihálik (60. Vecheta), Šašinka (60. Petržela), Holzer (60. Sinyavskiy). Trenér: Martin Svědík.

Do zápasu už nezasáhl zraněný Pavel Juroška, který na tréninku při středu se spoluhráčem utrpěl otřes mozku.

Slovácko vstoupilo do utkání aktivně a od první minuty bylo silnější na míči. Snaha hráčů však většinou končila před pokutovým územím maďarského celku. Maďarský tým držel nad vodou i gólman, který postupně vytěsnil zakončení Holzera, Daníčka, dorážku Reinberka a ve 20. minutě vyrazil i tvrdou ránu Brandnera z hranice pokutového území.

I v dalších minutách mohlo Slovácko otevřít skóre. Ondřej Šašinka nejprve mířil vedle a jeho následná hlavička v záklonu po standardní situaci byla snadným soustem pro gólmana Budafoki. V závěru poločasu neuspěl ani Mihálik.

Také druhý poločas začal ze strany Slovácka aktivně. Už po třech minutách hry byla k vidění pěkná kombinace. Na konci akce mohl zakončit Reinberk, který však trefil pouze vracejícího se protivníka.

O osudu utkání tak rozhodl moment z 82. minuty. Po skrumáži, ve které byl Marek Havlík, odpískal sudí pokutový kop. Gólman Borek si vybral druhou stranu, než kam šel míč, a tak maďarský tým nakonec zvítězil 1:0.

„Utkání jsme bohužel výsledkově nezvládli, kdybychom proměnili nějaké šance, co jsme si vytvořili hlavně v prvním poločase, tak by ten výsledek byl úplně jiný, ale fotbal je o gólech a na kdyby se nehraje,” uvedl na klubovém webu asistent trenéra Slovácka Jan Baránek.

„Sice je to příprava, ale každý zápas bychom chtěli zvládnout jak výsledkově, tak i herně. Vytvořili jsme si šance, které jsme však neproměnili. I soupeř tam měl další dvě příležitosti, což by se nemělo stávat. Věděli jsem, že budou hrál na tři obránce, v zápase jsme si proto chtěli vyzkoušeli nějaké věci, které jsme chtěli vidět. Určitě tam ještě mezery jsou. Zapracujeme na tom tak, abychom je zlepšili,” pokračuje Baránek, který přiblížil i zdravotní stav mužstva.

„Až na Pavla Jurošku, který se zranil na tréninku, jsou naštěstí všichni relativně v pořádku, takže v tomto směru zatím můžeme přípravu hodnotit kladně,” dodal asistent trenéra

V sobotu čeká Slovácko poslední utkání na herním soustředění v Chorvatsku, ve kterém se utká se slovinským týmem NK Bravo.